MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Studia, do których przepustką jest matura, to najwspanialszy czas w życiu, czas nie tylko nauki, ale też zabawy i zdobywania kontaktów procentujących w późniejszym życiu zawodowym - powiedział podczas uroczystego otwarcia Łódzkiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2023 wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.

W Łodzi 21 i 22 września odbywał się ósmy już Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego liczne grupy przyszłych maturzystów mogły wysłuchać wykładów ekspertów maturalnych OKE w Łodzi oraz odwiedzić stoiska nie tylko łódzkich uczelni.

Uroczysta inauguracja Salonu miała miejsce o godz. 10.00. W imieniu uczelni - gospodarza przemówił prorektor do spraw studentów i jakości kształcenia UŁ prof. Robert Zakrzewski, który zwrócił uwagę na wspólne działania Urzędu Miasta Łodzi i największych łódzkich uczelni, które zaowocowało programem Study in Lodz i wspaniałym stoiskiem inspirowanym "Stajnią Jednorożców" - symbolem młodej, otwartej Łodzi.

Prorektor ds. kształcenia Politechniki Łódzkiej prof. Andrzej Romanowski i prorektor ds. kształcenia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Tomasz Kostka, zauważyli wzrost liczby zagranicznych studentów na łódzkich uczelniach, a dziekan Wydziału Zarządzania UŁ prof. Tomasz Czapla podsumował: Po pierwsze warto studiować, po drugie warto studiować w Łodzi.

Na zakończenie głos zabrał Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer, który zwrócił uwagę na rozwój nowoczesnej infrastruktury akademickiej Łodzi i życzył wszystkim uczniom powodzenia na maturze i udanej rekrutacji.

Po inauguracji wykład pt. O sposobach przygotowywania się do obowiązkowej matury z matematyki wygłosił Henryk Dąbrowski, ekspert OKE w Łodzi.

salonmaturzystow.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!