MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Trwają zapisy do drugiej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw IT. Udział mogą brać uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

To przedsięwzięcie to świetna okazja, by zaprezentować młodym ludziom nowoczesne technologie cyfrowe, obecne już niemal w każdej dziedzinie życia. Cel jest jeden: zmotywować ich do rozwijania swojej ścieżki zawodowej w kierunku branży IT. Dzięki partnerom Ogólnopolskich Mistrzostw IT – globalnym i lokalnym firmom, które angażują się w projekt. Młodzież ma niepowtarzalną okazję, by w jednym miejscu sprawdzić swoją wiedzę o najnowszych rozwiązaniach IT, poznać nowoczesne produkty i technologie.

Ogólnopolskie Mistrzostwa IT odbędą się w dziewięciu dywizjach:

  • Windows 11 PRO
  • Solve For Tomorrow
  • Cyberbezpieczeństwo
  • GameDev
  • Programowanie
  • Robotyka
  • Cloud
  • Druk 3D
  • AI

Do udziału w Ogólnopolskich Mistrzostwach IT zapraszamy uczniów, których pasją są nowe technologie. Gwarantujemy im edukację i możliwość zdobywania doświadczeń dzięki praktycznym konkurencją i bezpośrednim kontaktom ze specjalistami z branży IT. Wydarzenie obejmuje bardzo szeroko pojętą informatykę: od systemów operacyjnych, programowania, poprzez tworzenie scenariuszy gier, robotykę, druk 3D, aż po cyberbezpieczeństwo. Chcemy pomóc młodym ludziom rozwijać zainteresowania dzięki współpracy z ekspertami z branży IT” – mówi Adrian Dekowski, prezes V8 Team, organizator II Ogólnopolskich Mistrzostw IT.

Finały i konkurencje praktyczne Ogólnopolskich Mistrzostw IT odbędą się w dniach 6-7 października podczas targów Poznań Game Arena.

Pierwszy dzień Mistrzostw IT będzie poświęcony rozgrywkom dla uczniów szkół podstawowych, drugiego dnia swoich sił w rozwiązywaniu zadań spróbują uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Po pierwszej edycji mocno się zmobilizowaliśmy. MIT ewoluował, nabraliśmy rozpędu, rozpoczynamy kolejną edycję wsparcia edukacji zawodowej kompetencjami rynkowymi. Przygotowujemy niespodziankę dla wszystkich nauczycieli, którzy pojawią się na finałach na PGA. Nie zapominamy o nich, bo to właśnie nauczyciele otwierają przed młodymi ludźmi możliwości rozwoju i sprawdzenia się, wzmacniając proces edukacyjny w szkole – mówi Przemysław Muller, dyrektor operacyjny ds. edukacji V8 TEAM.

Szczególne miejsce podczas II Ogólnopolskich Mistrzostw IT zajmą seminaria dla nauczycieli. Będą to programy szkoleniowe: Windows 11 PRO przygotowane przez Microsoft, Solve For Tomorrow pod czujnym okiem ekspertów firmy Samsung oraz Cyberbezpieczeństwo z organizacją ISSA. W czasie Mistrzostw IT zostanie zorganizowana konferencja Ogólnopolskie forum ISSA Local - bezpieczna rozrywka w sieci. Partnerzy Mistrzostw IT wprowadzą nauczycieli w świat najnowszych rozwiązań cyfrowych niezbędnych w pracy zawodowej, atrakcyjnych i wartościowych zarówno dla nich samych, jak i uczniów, którzy mogą z nich korzystać na lekcjach. Na najbardziej wytrwałych czeka wyjątkowa nagroda: nauczyciele uczestniczący w warsztatach edukacyjnych, otrzymają cyfrową odznakę “Lidera Cyfryzacji” wydaną przez Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) wraz z partnerami MIT – cyfrowe certyfikaty potwierdzające umiejętności zawodowe.

Zapisy do udziału w Ogólnopolskich Mistrzostwach IT ruszyły 5 września 2023 r. na www.mistrzostwait.com. Eliminacje odbędą się w szkołach. Kolejny etap to półfinały – testy online w wybranych kategoriach.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw IT są V8Team oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Mistrzostwa IT są objęte patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Gov Tech, MEiN Tech, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, NASK, PIIT, Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Patronem edukacyjno-medialnym jest Vulcan, a merytorycznym Instytut Badań Edukacyjnych.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!