MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Maturzyści chcą studiować, szukają ciekawych kierunków i dobrych uczelni – to główna nasza obserwacja po trzech tygodniach kampanii Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Tak jest we wszystkich województwach, w których już byliśmy: tłumy odwiedzających, rekordowe zainteresowanie „Informatorem dla Maturzystów”, wypełnione sale na prezentacjach OKE i uczelni. W tym roku idziemy na rekord liczby uczestników!

Pogoda sprzyja maturzystom 2024: jak dotąd prawie wszystkie Salony  - a za nami już dziewięć – odbywały się przy słonecznej i ciepłej aurze. Ale najważniejsze są odczucia gości Salonu, którzy wychodzą ze spotkań z uczelniami i ekspertami OKE dobrze poinformowani i spokojniejsi.

Idea Salonu Maturzystów: wrześniowe spotkanie matury ze studiami – nie traci nic ze swej aktualności od 17 lat. Kiedy zaczynaliśmy, matura zewnętrzna była nową, mało jeszcze znaną formuła egzaminu, a rekrutacja na studia przerażała większość maturzystów. Minęło kilkanaście lat, matura w tej formule spowszedniała, a na Salonie Maturzystów… tłumy!

- Dla większości młodych ludzi przybywających na Salon maturzystów to pierwsze bezpośrednie spotkanie z uczelnią – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, pomysłodawca kampanii. – Jego wartości nie sposób przecenić, bo choć dzięki internetowi maturzyści mają wszystkie uczelnie świata „na wyciągnięcie ręki”, bardzo potrzebują bezpośredniego kontaktu, rozmowy o nowych kierunkach, warunkach studiowania, perspektywach zatrudnienia itp. Wrzesień to najlepsza pora na takie spotkania, bo do 30 maturzyści muszą złożyć deklarację maturalne, które powinny być skoordynowane z planami rekrutacyjnymi.

Możliwość spotkania z maturzystami cenią także rektorzy uczelni gospodarzy, którzy serdecznie zapraszają młodzież w mury kierowanych przez siebie szkół wyższych. Do maturzystów z województwa śląskiego zwrócił się rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek

W ostatnim tygodniu września Salony odbędą się w Kielcach (25.09),  Poznaniu (26-27.09), Katowicach (26-27.09), Rzeszowie(28-29.09) i Bydgoszczy (28-29.09). Już dziś możemy się pochwalić, że w tegorocznej kampanii „idziemy na rekord”.

Więcej: salonmaturzystow.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!