MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


20 spektakli z 16 krajów będzie można obejrzeć na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF w Warszawie w dniach 28 czerwca – 2 lipca br., organizowanym już po raz siódmy przez stołeczną Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Festiwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Spektakle zostaną pokazane w Teatrze Collegium Nobilium, Teatrze Narodowym, w Teatrze IMKA oraz w Instytucie Teatralnym. Równolegle odbędą się warsztaty teatralne i inne imprezy towarzyszące.

Przedstawienia oceni międzynarodowe jury: Claudio de Maglio, aktor, reżyser, dramaturg włoski, dyrektor Civica d’Arte Drammatica, José Maria Vieira Mendes, portugalski dramaturg i tłumacz sztuk teatralnych, Andrés Lima, aktor, scenarzysta i reżyser hiszpański, założyciel Compania Riesgo, współzałożyciel zespołu teatralnego Animalario, Yang Chyi Wen, ekspert w dziedzinie architektury teatralnej, w latach 2009 – 2012 był dziekanem Szkoły Teatralnej na TNUA (Tajwański Narodowy Uniwersytet Sztuki).

Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF jest wyjątkowym wydarzeniem na mapie kulturalnej Warszawy organizowanym od 11 lat przez Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Festiwal powstał z myślą o międzynarodowej współpracy szkół i instytucji teatralnych. Każda edycja przyciąga ok. 6 000 widzów. Do tej pory Festiwal gościł 60 szkół z całego świata, był wspierany przez przedstawicieli świata kultury i polityki, a spektakle obejrzało tysiące widzów.

Dyrektorem Festiwalu jest Cezary Morawski.

Szczegóły imprezy: festiwal.at.edu.pl, facebook.com/mfstitself, twitter.com/FestivalITSelF.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!