MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Ośrodek Instytut Konfucjusza w Krakowie obchodzi 17. urodziny i z tej okazji przygotował wiele atrakcji. W programie obchodów, ustalonych na 25 i 26 września, można znaleźć m.in.: pokaz tradycyjnej mody chińskiej, warsztaty kaligrafii, slajdowisko, grę terenową, lekcje pokazowe języka chińskiego dla dzieci i dorosłych, wykłady. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

W poniedziałek, 25 września krakowski Instytut Konfucjusza zaprasza na dwie lekcje pokazowe języka chińskiego - dla dorosłych (godz. 13.00) i dla dzieci (godz. 13.50). Lekcje pokazowe to świetna okazja, by sprawdzić, jakich metod nauczania używają lektorzy podczas prowadzania zajęć. Uczestnicy będą mogli poznać lektorów prowadzących kursy w Instytucie Konfucjusza w Krakowie i nauczyć się kilku słówek i zwrotów w języku chińskim. Lektorzy chętnie odpowiedzą na wszystkie związane zarówno z nauką języka chińskiego, jak i kwestiami organizacyjnymi.

Na poniedziałek zaplanowano też wykład pt. "Wiele twarzy spódnicy mamian" (dr Magdalena Grela-Chen, godz. 14.30), czyli prezentację na temat jednego z flagowych fasonów dynastii Ming (słowo mamianqun oznacza 'spódnica z końską twarzą'), który w ostatnich latach przeżywa swój renesans (projekt wykorzystał m.in. dom mody Dior).

O godz. 16.00 będzie natomiast można wziąć udział w warsztatach kaligrafii chińskiej. Podczas warsztatów uczestnikom zostaną przedstawione narzędzia do kaligrafii, czyli „cztery skarby uczonego”, oraz sposób i techniki korzystania z nich.

Natomiast w drugim dniu obchodów (26 września) przeprowadzona zostanie gra terenowa pt. "Skarby chińskich prowincji" (godz. 13.00), planowane jest slajdowisko o podróżach do Chin (godz. 14.30), a wreszcie dr Magdalena Grela-Chen wygłosi wykład pt. "Yuebing - ciasteczka księżycowe" (godz. 15.30).

OŚRODEK INSTYTUT KONFUCJUSZA W KRAKOWIE, ul. Oleandry 2a, 30-063 Kraków, instytutkonfucjusza.uj.edu.pl.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!