MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


26 - 27 września już po raz 17. , na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, odbył się Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Podczas Salonu uczniowie ostatnich klas liceów i techników województwa śląskiego mogli dowiedzieć się, jak dobrze zdać maturę i zaplanować studia.

- Uniwersytet to miejsce czerpiące swoją energię z odkrywania tego, czego nie wiem, a nie z tego, co się wie – tym cytatem z książki prof. Tadeusza Sławka pt. „A jeśli nie trzeba się uczyć?, gości Śląskiego Salonu Maturzystów przywitała prof. Katarzyna Trynda, prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

- Na studia zawsze warto iść, a studia o zabarwieniu technicznym to jest przyszłość – tak na studia na Politechnice Śląskiej zapraszał maturzystów prof. Wojciech Szkliniarz, prorektor ds. studenckich i kształcenia PŚl.

Odwiedzających Salon przywitał także pan Andrzej Wyszyński, przedstawiciel Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Podczas dwudniowego Salonu w Katowicach, zwiedzający mogli wysłuchać wykładów przygotowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie na temat egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego (j. angielski), matematyki, historii i WOS-u.

Na zaproszenie wydawnictwa Nowa Era o egzaminie maturalnym z chemii i geografii opowiadali także nagradzani nauczyciele i edukatorzy.

Oprócz wykładów o maturze i metodach, jak skutecznie przygotować się do egzaminów, maturzyści zapoznali się też z ofertą uczelni. Do Katowic przyjechało ponad 20 wystawców z regionu i całego kraju.

salonmaturzystow.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!