MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Stolica województwa podkarpackiego była w tym roku jednym z ostatnich przystanków na „trasie” ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Rzeszów to jeden z czternastu największych ośrodków akademickich w Polsce, w którym Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z uczelniami gospodarzami (w Rzeszowie jest to Uniwersytet Rzeszowski) zorganizował najważniejsze tej jesieni wydarzenie informacyjno-edukacyjne dla uczniów ostatnich klas szkół średnich.

Jeszcze przed 9 rano, czyli przed startem wykładów i przed otwarciem stoisk uczelni, tłumy maturzystów z całego Podkarpacia (ale też z województwa lubelskiego, np. Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju) zaczęły się gromadzić przed budynkiem A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1, gdzie w czwartek i piątek (28-29 września, godz.. 9.00-15.00) odbywał się Rzeszowski Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Wrzesień, który nieodłącznie kojarzy się ze szkołą, jest idealnym momentem na zorganizowanie kampanii informacyjnej dla maturzystów także dlatego, że do końca tego miesiąca uczniowie ostatnich klas szkół średnich mają czas na złożenie deklaracji maturalnych.

 

Rangę Rzeszowskiego Salonu Maturzystów podkreślali przybyli goście. W czasie oficjalnego otwarcia (o godz. 10.00 w auli głównej UR) głos zabrali: prof. Elżbieta Rokosz, prorektor ds. studenckich i kształcenia UR; Stanisław Kruczek, wicemarszałek województwa podkarpackiego; Paweł Szczygłowski z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa, który odczytał list prezydenta Konrada Fijołka; Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty; Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie; oraz prof. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Zwracając się do licznie zgromadzonych uczniów w imieniu UR, czyli uczelni gospodarza Rzeszowskiego Salonu Maturzystów, prof. Elżbieta Rokosz powiedziała: – Życzę wam, żebyście znaleźli tu inspirację do swoich dobrych wyborów, jeśli chodzi o waszą dalszą edukację. Pani rektor podziękowała też Perspektywom za zaufanie i wybór Uniwersytetu Rzeszowskiego na gospodarza tak istotnego informacyjno-edukacyjnego wydarzenia, jakim jest dla kolejnych roczników podkarpackich maturzystów Rzeszowski Salon. 

Wicemarszałek województwa podkarpackiego podkreślał z kolei zalety regionu i namawiając uczniów do dobrych wyborów, wskazywał, że warto skupić się w swoich decyzjach na uczelniach i firmach mających swoje siedziby w Rzeszowie. – Banner, który tu widzicie, mówi wszystko o dzisiejszym wydarzeniu: „matura – studia – kariera – świat”. Dziś możecie się w tym miejscu zainspirować do wybrania ścieżki, która otworzy wam drogę na cały świat. Pamiętajcie jednak, że jako region jesteśmy skazani na sukces, dlatego namawiam, byście wybierali przede wszystkim Podkarpacie – mówił Stanisław Kruczek.

Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty, podziękowała organizatorom Salonu za kolejne przeprowadzenie kampanii, która pomaga maturzystom w podejmowaniu właściwych wyborów. – Pamiętajcie, byście decydując o tym, co będziecie zdawali na maturze i na jakie studia pójdziecie, kierowali się przede wszystkim własnymi zainteresowaniami. Bo wasze decyzje tylko wtedy będą dla was satysfakcjonujące, jeśli podejmiecie je w zgodzie ze sobą.

Z kolei prof. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej, zwrócił uwagę na to, że tak liczna obecność maturzystów na salonie świadczy o tym, że młodzi ludzie poważnie podchodzą do swoich decyzji. – To dobrze, bo to, co wybierzecie za kilka miesięcy, będzie rzutować nie tylko na wasze życie, ale i na życie waszych rodzin.

salonmaturzystow.pl.

Patron medialny kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2023: portal strefaedukacji.pl.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!