MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Prokuratura Europejska (EPPO) wszczęła dochodzenie na renomowanym „Lucian Blaga” University of Sibiu w Rumunii w związku z możliwymi oszustwami związanymi z funduszami Erasmusa. Szkody szacowane są na prawie 1 milion euro.

Pracowników uczelni, którym powierzono koordynację usług relacji zewnętrznych, oskarża się o zawieranie fałszywych umów z obywatelami Azji Wschodniej w celu zapewnienia finansowania dwóch projektów Krajów Partnerskich Erasmus+. Obecna administracja „Lucian Blaga” University of Sibiu współpracuje w dochodzeniu, podkreśliła, że to ona również zainicjowała wstępną skargę w związku z inspekcją.

Studenci, doktoranci i kadra dydaktyczna z Azji w dalszym ciągu pojawiali się na liście płac dwóch projektów mobilności Erasmus Mundus, mimo że ich umowy dobiegały końca. Uważa się, że ich podpisy zostały sfałszowane w celu przekazania pieniędzy innym osobom.

„Lucian Blaga” University of Sibiu wydał oświadczenie, w którym poinformował o możliwości udziału w programach mobilności Erasmus+ w roku akademickim 2023/24. Uczelnia jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Rumunii, działającym od ponad 225 lat.

Według danych Komisji Europejskiej w 2021 r. w rumuńskim szkolnictwie wyższym zrealizowano 74 projekty mobilności.

Opr. MTA

Źródło: romania-insider.com

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!