MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Federalny Urząd Statystyczny Austrii poinformował, że liczba kobiet przewyższyła liczbę mężczyzn na austriackich uczelniach. Stanowią one 56 procent wszystkich studentów, co oznacza, że w ciągu ostatnich pięciu lat odsetek studentek na austriackich uniwersytetach wzrósł o dwa punkty procentowe.

Według austriackiego urzędu statystycznego w semestrze zimowym 2022/23 na austriackich uczelniach studiowało 393 234 osób, w tym 219 754 kobiet i 173 480 mężczyzn. Wzrosła liczba kobiet studiujących na uczelniach, natomiast liczba mężczyzn nieznacznie spadła w porównaniu z rokiem poprzednim.

Wyłączając uczelnie teologiczne, we wszystkich sektorach uniwersyteckich kobiety przewyższały liczebnie mężczyzn, przy czym najwyższy odsetek odnotowano w uczelniach pedagogicznych (77 proc.). Znaczne różnice między płciami utrzymują się na poszczególnych kierunkach studiów, przy czym wysoki odsetek kobiet studiuje na kierunkach: edukacja (72 proc.), zdrowie i opieka społeczna (67 proc.), nauki społeczne, dziennikarstwo i informacja (65 proc.) oraz sztuka i nauki humanistyczne (64 proc.). Liczba kobiet na kierunkach technologicznych pozostaje niska.

Austria słynie z niedrogiego i przyjaznego studentom systemu edukacji. Uniwersytet Wiedeński to największa instytucja akademicka w kraju, na której studiuje około 90 000 studentów, w tym studenci zagraniczni ze 140 różnych krajów. Według raportu Uniwersytetu Wiedeńskiego z 2020 roku 90 procent wszystkich aktywnych studentów zagranicznych pochodzi z krajów europejskich.

Opr. MTA

Źródło: erudera.com

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!