MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

„Antykoncepcja – masz prawo wiedzieć” to projekt, prowadzony przez Fundację Promocji Zdrowia Seksualnego im dr. Stanisława Kurkiewicza, którego celem jest edukacja seksualna młodzieży. Z badań twórców wynika, że większość treści o tematyce seksualnej, które młodzież znajduje w Internecie, jest szkodliwa i zawiera nierzetelne informacje.

Celem akcji jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców i zachęcenie ich do korzystania z portalu, jako źródła opartych na badaniach naukowych informacji. Co ważne, treści zawarte na ampw.pl są zgodne z podstawą programową przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie  III etap edukacyjny pkt 15 i IV etap edukacyjny pkt 12.

Poprzez stronę ampw.pl każdy może zadać pytanie ekspertom, podzielić się wątpliwościami i zweryfikować swoje informacje. Żaden e-mail nie pozostaje bez odpowiedzi. Strona jest rzetelnym źródłem wiadomości z zakresu życia seksualnego człowieka, której młodzież tak bardzo potrzebuje. Jest dostępna dla wszystkich osób, niezależnie od miejsca zamieszkania, czy środowiska, z którego pochodzą. Szczególnie ważna jest dla tych nastolatków, którzy mają utrudniony dostęp do wiedzy o seksualności w szkole i w domu, a informacji poszukują u rówieśników lub na stronach pornograficznych. Za pośrednictwem strony ampw.pl otrzymują oni swobodny dostęp do sprawdzonej wiedzy i wysokiej klasy specjalistów.

Co zmieniło się na stronie? Już na pierwszy rzut oka widać zmianę kolorystyki oraz układu strony. Została ona zaprojektowana z myślą o tym, by ułatwić nastolatkom szybkie odszukiwanie interesujących ich tematów. Przebudowie uległy poszczególne działy oraz zakładki. Nowoczesny projekt strony i lepsze rozplanowanie treści sprawiają, że strona jest bardziej przyjazna i przystępna dla wszystkich użytkowników. Korzystając z głównego menu łatwo można przejść do zakładek dotyczących między innymi: anatomii, pierwszej wizyty u ginekologa, objawów ciąży czy metod antykoncepcji. Młodzi ludzie znajdą tu wiele porad, wskazówek i przydatnej wiedzy. Bezpośrednio z głównej strony przejść można do kanału ekspertów na YouTube. Tam dostępnych jest jeszcze więcej informacji w przystępnej formie krótkich filmów. Jasny i zrozumiały język ekspertów oraz ciekawa forma przekazu z pewnością przypadną do gustu wielu użytkownikom.

Zasadniczą zmianą jest wprowadzenie forum Sexpert, które umożliwia bezpośredni kontakt z Edukatorami Fundacji. Do tej pory odwiedzający mieli jedynie możliwość wysyłania pytań do ekspertów. Teraz mogą także korzystać z forum, które umożliwia swobodną dyskusję na różne tematy związane z seksualnością.

Na wszelkie pytania młodzieży nadal odpowiada trzech znakomitych ekspertów z zakresu seksuologii, ginekologii i psychologii: dr n. med. Andrzej Depko, dr Janusz Demetraki-Paleolog oraz Tomasz Garstka. Już wkrótce na ampw.pl pojawią się artykuły Edukatorów, będące dodatkową porcją wiedzy dla wszystkich odwiedzających portal.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt