MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


W poniedziałek, 6 listopada, poznaliśmy nominowanych do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2023. Wyróżnienie przyznawane od 1969 roku ma na celu wyłanianie młodych (do 35. roku życia) aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością. Perspektywy są jednym z patronów medialnych nagrody.

Kapituła Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego przyznała pięciorgu młodym aktorom nominacje do tegorocznej nagrody. Laureatkę lub laureata poznamy 11 grudnia podczas gali w warszawskim kinie Luna.

NOMINOWANI w 2023 r. to:

Lena Góra (ur. 1990, Gdańsk) za rolę w filmie „Imago” – postpunkowym dramacie psychologicznym o młodej kobiecie łaknącej życia pośród szarości PRL.

Hubert Miłkowski (ur. 1999, Warszawa) za rolę w filmie „Braty” – dramacie obyczajowym o wchodzeniu w dorosłość w cieniu starszego brata.

Maciej Musiałowski (ur. 1993, Warszawa) za rolę w filmie „Chrzciny” – komedii obyczajowej, której akcja rozgrywa się 13 grudnia 1981 r.

Mateusz Więcławek (ur. 1993, Radomsko) za rolę w filmie „Figurant” – dramacie opowiadającym historię esbeka inwigilującego Karola Wojtyłę.

Tomasz Włosok (ur. 1990, Warszawa) za rolę w filmie „Zielona granica” – dramacie o zdarzeniach na granicy białorusko-polskiej.

W Kapitule Nagrody zasiadają wybitni przedstawiciele środowiska filmowego, m.in. Jacek Bromski, Jan Englert, Agnieszka Holland, Krystyna Janda, Maja Komorowska, Maja Ostaszewska, Joanna Szczepkowska, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Zanussi.

Organizatorzy: Fundacja dla Kina, Fundacja KINO.

Partnerzy: Kino Luna, Legalna Kultura, Pardon To Tu.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!