MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


21 listopada w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu odbędzie się spotkanie z prezydentem Finlandii Saulim Niinistö.

Sauli Niinistö jest absolwentem prawa Uniwersytetu w Turku. Po raz pierwszy został wybrany do fińskiego parlamentu w 1987 roku. W latach 1995–1996 pełnił funkcję ministra sprawiedliwości, a następnie (1996–2003) – ministra finansów. W późniejszym czasie objął stanowisko wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego w Luksemburgu. W 2007 roku stanął na czele fińskiego parlamentu, a w marcu 2012 został prezydentem Republiki Finlandii. Po sześciu latach pełnienia urzędu wybrano go na drugą kadencję.

21 listopada o godz. 9.00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu odbędzie się spotkanie z Saulim Niinistö. Podczas wydarzenia poruszona zostanie m.in. kwestia bezpieczeństwa w Europie i sąsiednich regionach.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy przesłać zgłoszenie pod adresem promocja(at)uw.edu.pl, w treści podając imię i nazwisko. Osoby, które otrzymały potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, powinny wziąć ze sobą dokument tożsamości i przybyć na miejsce wykładu o godz. 8.00.

Dziennikarzy zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy o potwierdzenie przybycia do 20 listopada, godz. 12.00, wysyłając wiadomość pod adresem: media(at)uw.edu.pl.

Źródło: uw.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!