MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Która z tych posłanek zasiądzie na ministerialnym fotelu? Po rządach macho polska edukacja przejdzie w kobiece ręce. Wszystko wskazuje na to, że na fotelu Ministra Edukacji i Nauki (o podziale resortu nie ma na razie co dyskutować...) zasiądzie jedna z tych trzech posłanek: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, doktor nauk humanistycznych, posłanka Nowej Lewicy, Katarzyna Lubnauer, doktor nauk matematycznych, posłanka Nowoczesnej z listy Koalicji Obywatelskiej lub Barbara Nowacka, informatyczka, przewodnicząca partii Inicjatywa Polska, posłanka z listy Koalicji Obywatelskiej. Sympatyczna i mądra twarz polskiej edukacji jest nam wszystkim bardzo potrzebna!

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka na Sejm IX i X kadencji, ukończyła pedagogikę oraz filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Ma tytuł doktora nauk humanistycznych. Pracowała m.in. w Instytucie Badań Edukacyjnych, gdzie zajmowała się badaniem i analizą polityki edukacyjnej. Wspierała nauczycieli, zakładała przedszkola we wsiach, zajmowała się aktywizacją młodzieży z małych miejscowości. Brała udział w organizacji czarnego protestu przeciwko ograniczeniu prawa do wykonywania aborcji w Polsce.

Katarzyna Lubnauer, posłanka na Sejm VIII, IX i X kadencji, w 2001 uzyskała tytuł doktora nauk matematycznych w specjalności teoria prawdopodobieństwa. W 2015 była współinicjatorką akcji „Świecka szkoła” - obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej o zniesieniu finansowania religii z budżetu państwa. Ma uprawnienia instruktora żeglarstwa, sternika morskiego i radiooperatora krótkiego zasięgu.

Barbara Nowacka jest działaczką polityczną i obrończynią praw kobiet. Posłanka na Sejm IX i X kadencji, w wyborach 2023 uzyskała rekordowy wynik: 139 524 głosów w okręgu gdyńskim. Ma tytuł zawodowy inżyniera w zakresie informatyki uzyskany w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz tytuł magistra uzyskany na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła także studia MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!