MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Nowoczesne studio telewizji interaktywnej zostało 17 czerwca otwarte na Politechnice Świętokrzyskiej. Uczelnia będzie produkować filmy promocyjne, dokumentacyjne oraz szkolić studentów nowego kierunku informatyka w mediach. Budowa studia kosztowała ponad milion złotych.

W Pracowni Produkcji Telewizyjnej powstało nowoczesne studio z możliwością transmisji na żywo, reżyserka oraz montażownia. Uczelnia zakupiła ponadto profesjonalne kamery rejestrujące w jakości HD, profesjonalne oświetlenie studyjne oraz greenbox, dzięki któremu można wkomponować prowadzącego w dowolne tło na przykład film, fotografię czy grafikę. Do obsługi studia uczelnia zatrudniła doświadczoną kadrę, która posiada wieloletnie doświadczenie telewizyjne.

Jak powiedział PAP rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. Stanisław Adamczak, dzięki uruchomieniu telewizji uczelnia będzie mogła się promować, przedstawiać wyniki badań w sposób wizualny oraz je archiwizować. Ponadto dzięki nowoczesnej technologii będzie można przeprowadzać też telekonferencje na różnych komisjach i zebraniach wewnętrznych uczelni.

W ramach studium telewizyjnego będzie działać też laboratorium telewizji przemysłowej. – Trudno sobie dziś wyobrazić jakikolwiek podmiot gospodarczy bez telewizji przemysłowej. Osoba, która podejmie pracę w takiej firmie musi wiedzieć jak taka telewizja wygląda i jakie ma możliwości, bowiem każdy zakład pracy jest w tej chwili monitorowany pod względem przebiegu procesów technologicznych, jak i funkcjonowania załogi  – mówi Adamczak.

Politechnika Świętokrzyska planuje na kierunku informatyka otworzyć kolejną specjalność "informatyka w mediach". Absolwenci tego kierunku będą przygotowani do tego, aby pracować w różnego typu zapleczach dla mediów czy w laboratoriach.

Uczelnia zwróciła się też do lokalnego oddziału Telewizji Polskiej o objęcie patronatem merytorycznym studia, w ramach którego filmy będą również emitowane na antenie TVP Kielce.

Uruchomienie Studia Telewizji Interaktywnej na Politechnice Świętokrzyskiej kosztowało ponad milion złotych i zostało w 85 proc. sfinansowane z funduszy unijnych, w ramach projektu "Rozwój bazy badawczej specjalistycznych laboratoriów uczelni publicznych regionu świętokrzyskiego" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. 15 procent pochodziło z funduszy ministerialnych.

Politechnika Świętokrzyska jest najstarszą i jedyną państwową uczelnią techniczną w regionie świętokrzyskim. Kształci ponad 10 tysięcy studentów na 16 kierunkach i 50 specjalnościach. Uczelnia posiada prawa do nadawania stopnia doktora nauk technicznych na siedmiu kierunkach, a prawa do habilitowania na trzech. Aktualnie Politechnika zatrudnia 450 nauczycieli akademickich.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!