MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


fot. Maciej Andrzejewski (CKiPR UŁ)

Dr hab. Agnieszka Kurczewska, prorektor Uniwersytetu Łódzkiego ds. współpracy z otoczeniem, objęła prezydencję europejskiej organizacji The European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB). Funkcję będzie pełnić do 2025 roku.

The European Council for Small Business and Entrepreneurship to organizacja non-profit, której działalność opiera się na badaniach naukowych w obszarze przedsiębiorczości i małego biznesu. Powstała w 1988 roku i zrzesza obecnie ponad 500 członków.

Objęcie stanowiska prezydentki ECSB to dla mnie ogromne wyróżnienie. Bardzo cieszę się, że po raz pierwszy w 35-letniej historii organizacji funkcja ta trafia do przedstawicielki uczelni z Europy Środkowo-Wschodniej. To ogromny zaszczyt, ale i odpowiedzialność – mówi dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ.

ECSB jest uznawana za główną organizację skupiającą europejskich naukowców zajmujących się przedsiębiorczością, którzy z powodzeniem współpracują ze społecznością praktyków oraz przyczyniają się do zwiększenia wpływu społecznego w obszarze przedsiębiorczości w całej Europie. Celem jest rozpowszechnianie wiedzy naukowej oraz wspieranie badań i otwartej wymiany pomysłów między środowiskiem akademickim, polityką i praktyką biznesową.

Jako ECSB chcielibyśmy dalej wspierać i promować badania naukowe, które dążą do lepszego rozumienia procesów przedsiębiorczych. W planach mamy organizację licznych wydarzeń służących zacieśnianiu relacji między europejskimi ośrodkami naukowymi. Na pewno ciekawe inicjatywy czekają na młodych badaczy. Przedsiębiorczość to fascynujące zjawisko, występujące w wielu kontekstach i wymagające nieustannej interpretacji. ECSB pomaga zintegrować społeczność, która łącząc siły, jest w stanie odkryć nowe jej odsłony i zaproponować wiele innowacyjnych rozwiązań – dodaje nowa prezydentka ESBC.

Dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ, jest członkiem ECSB od dziesięciu lat, a od sześciu zasiada w Zarządzie tej organizacji. Stworzyła konkurs BLI (Best Learning Innovation), organizowała warsztaty naukowe dla młodych naukowców i koordynowała działania reprezentantów władz krajowych. Prof. Kurczewska jest też pomysłodawczynią i koordynatorką Akademii Przedsiębiorczości #UniLodz, która ma przede wszystkim inspirować do zakładania własnej działalności.

Źródło: uni.lodz.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.