MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W czwartek 23 listopada o godz. 12.00 zostanie oficjalnie otwarte Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej KUMAK w Urwitałcie. W ten sposób Uniwersytet Warszawski rozwija i modernizuje swoją infrastrukturę terenową oraz realizuje nadrzędny cel, jakim jest aktywna praca na rzecz ochrony przyrody.

Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej KUMAK, działające przy Wydziale Biologii UW, to zespół dwóch budynków zaprojektowanych na planie koła. Pierwszy z nich pełni funkcję edukacyjną – mieści się w nim wystawa dotycząca ekosystemu małych zbiorników wodnych. Drugi budynek ma funkcję dydaktyczną – mieszczą się w nim laboratoria, a także sala seminaryjna wraz z zapleczem noclegowym. Przeznaczony jest on głównie do prowadzenia zajęć edukacyjnych i badań naukowych z dziedziny szeroko rozumianych nauk o środowisku. Prowadzone tu lekcje, m.in. z ekologii ekosystemów wodnych i lądowych, ochrony ekosystemów bagiennych czy siedliskoznawstwa, zapewniają swobodny kontakt z przyrodą.

Zespół KUMAK-a tworzą naukowcy pracujący nad kształtowaniem świadomości ekologicznej na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym, popularyzacją wiedzy o środowisku przyrodniczym Warmii i Mazur.

Wykład inauguracyjny w czasie oficjalnego otwarcia KUMAK-a pt. Z perspektywy kumaka: tajemnice mokradeł i oczek wodnych” wygłosi prof. Wiktor Kotowski z Wydziału Biologii UW. W uroczystości wezmą udział władze UW (na czele z rektorem, prof. Alojzym Nowakiem) i władze Wydziału Biologii UW.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Wydziału Biologii UW.

Dane o KUMAK-u

Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji KUMAK im. prof. K. A. Dobrowolskiego w Urwitałcie:

  • ponad 3 tys. m kw. powierzchni;
  • około 35,6 mln zł koszt inwestycji;
  • laureat nagród architektonicznych (m.in. wyróżnienie w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC Green Building Awards2018 w kategorii najlepszy budynek ekologiczny; nagroda laureat PLGBC Green Building Awards 2023 w kategorii: najlepszy ekologiczny budynek sektora publicznego).

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.