MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W dniach 11-16 listopada br. polskie uczelnie w ramach programu Study in Poland prezentowały swoją ofertę kształcenia skierowaną do studentów w Turcji na targach edukacyjnych IEFT (International Education Fairs of Tὔrkiye).

Pierwszym z trzech miast, w których odbyły się targi IEFT był Stambuł. W centrum kongresowym hotelu Hilton Bosphorus, w europejskiej części miasta, odbyły się prezentacje dziewięciu polskich uczelni: Politechniki Krakowskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Lubelskiej, Politechniki Poznańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Coventry University Wrocław.  

Młodzież uczestnicząca w targach najczęściej pytała o warunki studiowania, proces aplikacji, opłaty. Największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki techniczne i ścisłe. Wśród pytań dotyczących oferty w języku angielskim pojawiały się również te dotyczące kierunków społecznych i medycznych.

Kolejnymi miejscami, w których odbyły się targi edukacyjne z udziałem polskich uczelni, była Ankara oraz Izmir. W Ankarze stoiska uczelni odwiedziło blisko trzy tysiące osób, w Izmirze było podobnie. W Izmirze Turcy, spośród wszystkich zagranicznych ofert, byli najbardziej zainteresowani polską ofertą szkół wyższych (podczas prezentacji zabrakło nawet miejsc dla uczestników targów). Tak ogromne zainteresowanie tureckiej młodzieży studiami w Polsce jest zauważalne już od wielu lat – w 2022 roku stanowili oni trzecią najliczniejszą grupę obcokrajowców kształcących się w naszym kraju.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave