MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Praktyki-studenckie-na-XXII-Forum-Ekonomicznym

Studenci Collegium Civitas w Warszawie po raz drugi biorą udział w Programie Praktyk Studenckich XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój, organizowanym przez Instytut Studiów Wschodnich.

W grupie ponad 200 studentów wspierających organizację jednej z najważniejszych konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się 32 reprezentantów Collegium Civitas, jednej z ośmiu największych polskich uczelni biorących udział w programie.

Podczas Forum Ekonomicznego studenci Collegium Civitas wspierają organizację konferencji, zdobywając cenne doświadczenie we współpracy z liderami polityki, kultury i biznesu. Praktykanci zapewnią pomoc i opiekę dla uczestników Forum, mając bezpośredni kontakt z każdym gościem – przedsiębiorcami, politykami, naukowcami i dziennikarzami z ponad 50 krajów. Mają okazję dowiedzieć się, jak wygląda organizacja tak dużego, międzynarodowego wydarzenia, rozwinąć umiejętności pracy w zespole i pod presją czasu. W czasie Forum praktykanci zostaną przypisani do wybranych sekcji i zadań, odpowiednio do swoich zainteresowań, umiejętności oraz poziomu znajomości języków obcych.

Od tego roku studenci mają także szansę wziąć udział w pierwszej edycji programu „Klub Praktykanta Forum Ekonomicznego”. Instytut Studiów Wschodnich, organizator Forum, uruchomił program z myślą o wsparciu dalszego rozwoju zawodowego studentów odbywających praktyki na Forum. Celem programu jest zintegrowanie najbardziej aktywnych studentów i umożliwienie im dostępu do staży i praktyk w firmach i instytucjach będących Partnerami Forum Ekonomicznego. Klub Praktykanta Forum rozpatruje i akceptuje do członkostwa aplikacje osób rekomendowanych przez organizatora Forum, pozytywnie wyróżniających się w pracy przy konferencji – osoby ambitne, przedsiębiorcze, posiadające doświadczenie organizacyjne, znające języki obce. Klub Praktykanta Forum to szansa dla pracodawców na wyłonienie młodych talentów, a dla studentów na sprawdzenie swoich sił w wybranym przez siebie środowisku zawodowym i dobry start w karierę zawodową.

- Praca przy organizacji Forum to niepowtarzalna szansa na rozwój kariery zawodowej i zdobycie lepszej pozycji na rynku pracy – mówi Marta Eromin, koordynator Centrum Karier Collegium Civitas.– Program Instytutu Studiów Wschodnich cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych studentów. Część osób, które odbywały praktyki w zeszłym roku bierze udział także w tegorocznej edycji. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia i rozwinięcia własnych umiejętności oraz nauczenia się reagowania na stresujące, nieprzewidziane sytuacje – dodaje.

Forum Ekonomiczne
Misją Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój, organizowanego przez Instytut Studiów Wschodnich od 1991 roku, jest tworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między Unią Europejską a krajami sąsiadującymi. Co roku na Forum przyjeżdża ponad 2,500 gości – liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego oraz 500 dziennikarzy z blisko 60 krajów Europy, Azji i Ameryki. Jest to największe tego typu wydarzenie w  Europie Środkowo-Wschodniej. Więcej informacji: www.forum-ekonomiczne.pl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt