REKLAMA


REKLAMA


W Polsce kształci się już ponad 105 tysięcy studentów z zagranicy − na przekroczenie pułapu 100 tys. cudzoziemców studiujących w naszym kraju polskie uczelnie czekały kilkanaście lat.

Osiągnięty rezultat to efekt pracy wielu osób, które z poświęceniem zaangażowały się w proces umiędzynarodowienia polskich szkół wyższych. Najwybitniejsi z tego grona są corocznie honorowani prestiżową Nagrodą Środowiskową Gwiazdy Umiędzynarodowienia.

Nagrody zostaną wręczone 8 lutego podczas uroczystej gali w ramach konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2024".

Misją nagrody Gwiazdy Umiędzynarodowienia, która w 2024 r. zostanie przyznana już po raz siódmy, jest wyłonienie i wyróżnienie oraz promocja osób mających wybitne osiągnięcia w umiędzynarodowieniu polskich szkół wyższych. – Nagroda promuje osoby, które otwierają nasze szkoły wyższe na inne doświadczenia i kultury. Jest to ważne wyróżnienie środowiskowe, ponieważ praca wkładana w umiędzynarodowienie uczelni jest często niedostrzegana, a przecież ma wielką wartość – podkreśla Waldemar Siwiński, założyciel Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, inicjator nagrody.

Gwiazdy Umiędzynarodowienia to wyróżnienie dla osób, które zajmują się internacjonalizacją praktycznie, w działach rekrutacji i marketingu czy też w szkołach języka polskiego, a także dla wybitnych menedżerów, nauczycieli akademickich i badaczy internacjonalizacji. Nagrodę przyznaje Kapituła składająca się z reprezentantów wszystkich polskich instytucji i organizacji zaangażowanych w rozwój umiędzynarodowienia. Pracami Kapituły kieruje prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, przewodniczący KRASP, rektor Politechniki Śląskiej.

http://gwiazdyinternacjonalizacji.pl

 

 

 

 

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!