MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Gry komputerowe mogą rozwijać umysł, poprawiać koncentrację, pamięć, logiczne myślenie i szybkość. Od czerwca każdy internauta może skorzystać z bezpłatnej Neurogry, czyli fitnessu szarych komórek. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej, by przez kolejne trzy tygodnie trenować pamięć.

Platforma internetowa Neurogra ma służyć do rozwijaniu kompetencji intelektualnych uczniów i kandydatów na studia, którzy muszą przyswajać dużo wiedzy i nowych umiejętności. Realizuje ją Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej.

Osoby, które chcą wziąć udział w Neurogrze, powinny się zarejestrować na stronie: badania.neurogra.pl (badania.neurogra.pl) do 30 września. Przez kolejne trzy tygodnie będą trenowały pamięć, grając w ciekawe gry online.

Do korzystania z serwisu potrzebna jest jedynie minimalna znajomość obsługi komputera i Internetu. Wszystkie osoby, którym uda się przejść grę, otrzymają bonus w postaci kwartalnego, pełnego dostępu do wszystkich treningów dostępnych na platformie Neurogra.pl  – można przeczytać w przesłany PAP komunikat.

Konstrukcja gier pozwala na rozwój pamięci, uwagi, logicznego myślenia i szybkości. Serwis umożliwia trenowanie, ale także śledzenie na bieżąco swoich postępów na każdym etapie i dobieranie w trakcie gry odpowiedniego stopnia trudności, tak aby trening był jak najbardziej efektywny.

Ćwiczenie mózgu oraz dbanie o jego sprawność powodują, że rozwijamy zdolności intelektualne, leżące u podłoża zarówno sukcesów zawodowych, jak i przydające się na co dzień – informuje SWPS.

Uczestnicy grający systematycznie poddają się wysiłkowi umysłowemu, w trakcie którego w mózgu zachodzą zmiany. Wszystko dlatego, że jest on narządem plastycznym i ma zdolność dostosowywania się do wymagań, jakie przed nim stawiamy. Dzięki temu jesteśmy w stanie przyswoić nową partię materiału na egzamin czy nauczyć się obsługiwać nowy program komputerowy.

Opiekunem merytorycznym Neurogry jest Anna Maria Wieczorek, doktorantka z Interdyscyplinarnego Centrum Stosowanych Badań Poznawczych SWPS oraz Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego. Osoby, które wezmą udział w projekcie przyczynią się przy okazji do rozwoju neuronauki. Anna Wieczorek bada, w jaki sposób fitness umysłu może przyczynić się do rozwoju, np. koncentracji uwagi czy zapamiętywania nowych informacji.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt