MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Pierwsza edycja Zgranej Piątki dobiega końca! Projekt kierowany do dzieci, ma na celu zapobieganie przemocy wśród uczniów szkół podstawowych oraz budowanie wśród nich więzi społecznych. W czterech szkołach w województwie śląskim przez kilka miesięcy działały Zgrane Piątki – specjalne grupy uczniów odpowiedzialne za pomoc w kształtowaniu właściwych relacji między uczniami. W projekcie wzięli udział uczniowie z klas 4-6 szkół podstawowych.

Tegoroczna odsłona Zgranej Piątki, to edycja pilotażowa, dzięki której działanie projektu zostanie udoskonalone w przyszłych latach.

W przyszłej edycji planujemy dokonać kilku zmian, według następującego modelu: semestralnej interwencji edukacyjnej: warsztaty będą prowadzone dla wybranych klas w chętnych szkołach oraz 8 modułów zajęciowych zgodnych z koncepcją merytoryczną, która zostanie zmodyfikowana i dostosowana w najbliższe wakacje – wyjaśnia Agata Otrębska, koordynatorka projektu – Pierwsze dwa do czterech warsztatów będą prowadzone przez trenerów Zgranej Piątki wspólnie z nauczycielami – wówczas nauczyciele będą mogli zobaczyć i przećwiczyć metody, a kolejne prowadzone będą już przez samego nauczyciela, zgodnie z wytycznymi i scenariuszami Zgranej Piątki. Taki model pozwala nam na efektywne rozpowszechnianie programu w szkołach.

Podczas tegorocznej edycji Zgranej Piątki, organizatorzy dostrzegli jak ważna jest rolna nauczyciela. Dlatego w przyszłych odsłonach poświęcą jej więcej uwagi i wyposażą kadrę szkolną w odpowiednie narzędzia do skuteczniejszej pracy z uczniami. Kolejna edycja rusza już we wrześniu 2013 roku.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt