REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Prof. dr hab. n. med. Maciej Słodki, obecny rektor Akademii Mazowieckiej w Płocku, został przez Uczelniane Kolegium elektorów ponownie wybrany 12 marca br. na rektora, na kadencję 2024-2028. Był jedynym kandydatem. Uzyskał poparcie wszystkich elektorów, za kandydaturą głosowało 18 osób, nikt nie był przeciwko, nie stwierdzono głosów nieważnych.

Prof. Maciej Słodki jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w 2001 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim. Ma dwie specjalizacje medyczne: z ginekologii i położnictwa oraz perinatologii. Stopień naukowy doktora uzyskał w 2007 r., doktora habilitowanego w 2013 r. Monografia z kardiologii prenatalnej, będąca podstawą do nadania stopnia doktora habilitowanego, została uznana za najlepszą pracę habilitacyjną z zakresu ultrasonografii w latach 2012-2014. W kwietniu 2021 r. otrzymał tytuł naukowy profesora.

Prof. Maciej Słodki jest związany z Akademią Mazowiecką w Płocku od 2009 r. Uczestniczył w tworzeniu pierwszych w Płocku kierunków studiów medycznych, pełniąc funkcję pełnomocnika rektora ds. utworzenia i organizacji Instytutu Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. W latach 2010-2016 był dyrektorem tego instytutu, od 2026 r. kieruje uczelnią. Pod kierownictwem prof. Macieja Słodkiego dokonano zmian strukturalnych uczelni, które polegały na przekształceniu instytutów w wydziały, utworzeniu katedr oraz powołaniu na uczelni w 2023 r. Collegium Medicum, w którym w rozpoczęto kształcenie na kierunku lekarskim. Pod jego wodzą uczelnia uzyskała kategorię naukową B+, która pozwala na prowadzenie szkoły doktorskiej oraz nadawanie stopnia doktora habilitowanego. Rektor Maciej Słodki zapowiada dalszy rozwój naukowy uczelni w kierunku uniwersytetu oraz uruchomienie nowych kierunków studiów, m.in. automatyki, robotyki oraz prawa.

Jest autorem licznych publikacji (IF>60) oraz recenzentem w renomowanych międzynarodowych czasopismach naukowych. Współpracuje z ośrodkami naukowymi na całym świecie, w tym m.in. w Waszyngtonie, Rzymie, Giessen, Sao Paulo. W latach 2017–2018 był członkiem zespołu powołanego przez ministra zdrowia do spraw opracowania standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej. Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej, sekretarz Polskiego Towarzystwa Kardiologii Prenatalnej.

mazowiecka.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!