MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


"Zaułek morderców...", "Człowiek: anioł i bestia...", "Jak inwestować i skąd pożyczać pieniądze" – to niektóre z internetowych kursów akademickich, które udostępnia Uniwersytet Wirtualny. Platformę tworzą Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki i Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki oraz Akademia Leona Koźmińskiego wzorem wielu uczelni amerykańskich uruchamiają portal, na którym dla wszystkich zainteresowanych kandydatów na studia wyższe dostępne są bezpłatne kursy z zakresu przedmiotów akademickich na kierunkach: finanse, prawo, socjologia, ekonomia oraz informatyka. Kandydaci mogą uczestniczyć w kursie, zdać test sprawdzający i uzyskać certyfikat kursu.

Przygotowano dziewięć kursów wprowadzających do przedmiotów akademickich, realizowanych na poziomie studiów I i II stopnia. Pięć kursów prowadzą wykładowcy ALK. Prof. Adam Noga przedstawia "Ekonomię pożyteczną", a wykłady o światowej ekonomii współzależności prowadzi dr Anna Czarczyńska. Z kolei dr Mateusz Woliński prowadzi kurs "Zaułek morderców, o zbrodni, karze i procesie karnym". W dziedzinie finansów przygotowano wykłady dr. Sławomira Wymysłowskiego o tym, jak inwestować i skąd pożyczać pieniądze a z zakresu socjologii przygotowano wykłady prof. Piotra Chmielewskiego pt. "Człowiek: anioł i bestia".

Z kolei Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki udostępnia wykłady z informatyki. Kurs "Od telegrafu do terabitu" prowadzi prof. Bogdan Galwas, o tym, jak łączą ludzi technologie sieciowe opowiada dr inż. Dariusz Chaładyniak, dr inż. Krzysztof Różanowski przybliża tematykę systemów operacyjnych, a kurs "Text mining for predictive analytics" prowadzi prof. Włodzimierz Zadrożny.

Materiały kursowe podzielone zostały na dwie części. Do września dostępne będzie wprowadzenie do każdego przedmiotu akademickiego, aby maturzyści podejmujący ostateczne decyzje odnośnie wyboru kierunku studiów mogli powiększyć wiedzę na temat danego profilu studiów i tym samym zmniejszyć ryzyko dokonania niewłaściwego wyboru swojej przyszłej ścieżki kariery zawodowej. Po zakończonej części pilotażowej, od listopada do grudnia 2013 r. zostanie uruchomiony pełny zakres każdego z oferowanych przedmiotów.

Link do strony: www.Uniwersytet-wirtualny.edu.pl

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt