MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, prof. Barbara Wikieł, prorektorka ds. studenckich, dr inż. Wojciech Władziński, dyrektor Technikum nr 4 im. Obr. Poczty Polskiej w Gdańsku, Wiesław Kosakowski, dyrektor III LO w Gdyni, prof. Mariusz Kaczmarek, prorektor ds. kształcenia, Beata Rutkiewicz, wojewoda pomorska. Fot. Krzysztof Mystkowski/PG

To już tradycja, z której jesteśmy dumni, że gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Fundacji Edukacyjnej Perspektywy po raz kolejny odbywa się w murach Politechniki Gdańskiej – powiedziała prof. Barbara Wikieł, prorektorka ds. studenckich witając gości w murach uczelni. Na PG przyjechali dyrektorzy dziesięciu najlepszych liceów i najlepszych techników z województwa pomorskiego.

Finał Rankingu odbył się 21 marca – tego dnia Politechnika Gdańska zaprosiła także młodzież na huczny i atrakcyjny Dzień Otwarty, w którym wzięły udział tłumy młodych ludzi z pomorskich szkół ponadpodstawowych.

W gali Pomorskiego Rankingu wzięli udział m.in. Beata Rutkiewicz, wojewoda pomorska oraz Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, którzy gratulowali najlepszym szkołom a zarazem podkreślali ambicje pomorskiej edukacji do dalszego doskonalenia.

Beata Rutkiewicz gratulowała nauczycielom i podkreślała znaczenie ich codziennej pracy. – To wy uczycie, wspieracie, wychowujecie, pomagacie rodzicom. Kształtowanie młodego człowieka to nie jest łatwe zadanie tylko trudna i wymagająca praca. Szkoła bowiem to nie tylko wiedza, to również relacje i psychiczny dobrostan naszych dzieci, by były silne, radziły sobie z problemami. Wojewoda pomorska podziękowała twórcom Rankingu Liceów i Techników za ich pracę i podkreśliła, że chyba każdy rodzic korzystał z tego rankingu.

Wybór szkoły średniej to jedna z ważniejszych decyzji. Ranking Perspektyw pomaga uczniom i rodzicom w jej podjęciu. Gratuluję wszystkim szkołom, które znalazły się w tym zestawieniu – dodał marszałek Mieczysław Struk. 

Wiesław Kosakowski, dyrektor III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, które zwyciężyło w pomorskim rankingu po raz 26. (czyli jest na pierwszym miejscu od jego pierwszej edycji!) podkreślił, że bliska jest mu idea prof. Richarda Floridy, który uważa, że źródłem innowacyjności i twórczości są 3 "T": technologia - talent - tolerancja. Przy czym, jak zaznaczył dyrektor słynnej gdyńskiej „Trójki”, na pierwszym miejscu jest tolerancja – niezbędny początek wszystkich pozytywnych zmian.

Po uroczystości przedstawiciele najlepszych szkół zasadzili kolejne już Drzewa Talentów na kampusie PG, dedykowane ich szkołom. Tym razem swoje drzewa zyskały Gdańskie Liceum Autonomiczne oraz Technikum Łączności w Gdańsku.

Branża kasyn w Polsce była przedmiotem wielu kontrowersji, ale Ice Casino koncentruje się na cnocie. Dzięki filantropijnemu podejściu i zaangażowaniu w dobro społeczne kraju społeczeństwo na nowo zastanawia się nad swoimi relacjami z kasynami.
© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!