MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Australia zamierza w tym tygodniu wprowadzić bardziej rygorystyczne przepisy wizowe dla studentów zagranicznych. Zbiegnie się to z publikacją oficjalnych danych ujawniających kolejny rekordowy poziom migracji, który zaostrzy i tak już ograniczony rynek wynajmu.

Zaostrzone zostaną wymagania dotyczące znajomości języka angielskiego w przypadku wiz studenckich i magisterskich, a rząd uzyska uprawnienia do zawieszania instytucji edukacyjnych w przyjmowaniu studentów zagranicznych, jeśli wielokrotnie naruszą one przepisy.

Ponadto wdrożony zostanie test w celu dokładniejszej kontroli studentów zagranicznych zamierzających pracować w Australii, a wobec szerszego zakresu wiz turystycznych zostaną nałożone warunki „zakazu dalszego pobytu”.

Dane opublikowane w czwartek przez Australijskie Biuro Statystyczne ujawniły 60% wzrost imigracji netto do rekordowej liczby 548 800 osób w roku kończącym się 30 września 2023 r., przekraczając 518 000 odnotowanych w roku kończącym się w czerwcu.

Gwałtowny wzrost migracji, napędzany głównie przez studentów z Indii, Chin i Filipin, zwiększył podaż pracy i złagodził presję płacową. Zwiększyło to jednak wyzwania na rynku mieszkaniowym, gdzie liczba wolnych mieszkań na wynajem jest najniższa w historii, a gwałtownie rosnące koszty budowy ograniczają podaż nowych mieszkań.

Opr. MTA

Źródło: arise.tv

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!