MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Dr Janusz Poła, prof. ANS, obecnie kierujący Akademią Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie, w wyniku jednogłośnej decyzji Kolegium Elektorów został 21 marca br. wybrany rektorem ANS na kolejną kadencję – 2024-2028. Był jedynym kandydatem na stanowisko rektora zaopiniowanym jednogłośnie pozytywnie przez Senat i wskazanym przez Radę Uczelni.

Dr Janusz Poła (ur. 26 kwietnia 1957 r.) studiował na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Łączył funkcję nauczyciela wuefu z kierowaniem specjalnością w Kolegium Nauczycielskim, a następnie wykładowcy oraz wicedyrektora Instytutu Wychowania Fizycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie. W 2008 r. uzyskał stopień naukowy doktora, rozprawa doktorska dotyczyła rozwoju fizycznego, sprawności fizycznej oraz aktywności ruchowej studiujących w PWSZ w Lesznie. Od 2020 r. dr Janusz Poła pełni funkcję rektora ANS, wcześniej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie. Wcześniej był prorektorem ds. studiów i spraw studenckich, kanclerzem tej uczelni oraz prorektorem ds. inwestycji i rozwoju.

Jego pasją jest piłka ręczna. Uzyskał tytuł trenera II, a następnie I klasy w tej dyscyplinie. Od 1986 r. zabiegał z sukcesem o utworzenie klubu Tęcza Leszno.

ansleszno.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!