MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W dobie stale rozwijającego się świata i  rosnących możliwości edukacyjnych coraz więcej uczniów marzy o studiach za granicą. Proces aplikacji na uczelnie zagraniczne może być jednak skomplikowany i wymagający, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy nie mają doświadczenia w tym zakresie. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, grupa licealistek z Pszczyny i Bielska-Białej postanowiła stworzyć projekt „Step Abroad”.

Projekt „Step Abroad” narodził się w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, której uczestniczki podjęły wyzwanie stworzenia innowacyjnego rozwiązania dla młodzieży zainteresowanej studiami za granicą. Inspiracją do działania było własne doświadczenie oraz świadomość małego dostępnego wsparcia i porad dla uczniów pragnących rozpocząć edukację poza granicami kraju. Uczennice przeprowadziły także w swojej szkole ankietę, gdzie zapytały uczniów czy zapoznali się już z systemem edukacji i czy go rozumieją. Wyniki mówią same za siebie - 4,2% odpowiedziało na „tak”, a aż 95,8% zaznaczyło odpowiedź „nie”, bądź „tylko kojarzę”.

Głównym celem projektu jest dostarczanie niezbędnych informacji oraz praktycznej pomocy. Zespół Step Abroad dzieli się nie tylko konkretnymi wskazówkami, ale także zachęca do odkrywania różnorodnych ścieżek edukacji. W mediach społecznościowych można przeczytać także o programach i wymianach takich jak DiscoverEU, czy Erasmus, które pozwalają poszerzyć wiedzę, poznać nowe kultury oraz polepszać umiejętności językowe.

Zespół regularnie publikuje na swoim Instagramie i Facebooku posty o aplikowaniu na uczelnie najróżniejszych krajów. Każdy z nich zawiera informacje ogólne o systemie edukacji, potrzebnych dokumentach, terminach składania wniosków, najczęściej wybieranych kierunkach i kosztach, a także umożliwia poznanie najpopularniejszych uczelni oraz ich znamienitych absolwentów. Dziewczyny z projektu Step Abroad są również otwarte na wszelkiego typu pytania i udzielanie indywidualnej pomocy.

stepabroad

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!