MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Już 27 kwietnia odbędą się pierwsze Mistrzostwa Europy w arytmetyce mentalnej. Turniej, będący owocem współpracy polskich i japońskich ekspertów, mieć miejsce będzie w Europejskim Centrum Budo Dojo Stara Wieś, położonym na pograniczu województw łódzkiego i świętokrzyskiego. Wydarzenie to wzbogacone będzie o liczne atrakcje i warsztaty, podczas których goście będą mogli odkrywać różnorodność japońskiej kultury i tradycje kraju kwitnącej wiśni.

Czym jest arytmetyka mentalna?

Arytmetyka mentalna to metoda nauki matematyki opierająca się na wykorzystaniu wyobraźni i wizualizacji do błyskawicznego i efektywnego przeprowadzania obliczeń w umyśle. Główną rolę odgrywa w niej soroban, tradycyjne japońskie liczydło, które stanowi narzędzie do szybkich obliczeń. Znany również jako "abakus japoński," nie tylko umożliwia intuicyjne wykonywanie działań matematycznych, ale także rozwija umiejętności myślenia logicznego i pamięci. Poprzez trening arytmetyki mentalnej, uczestnicy mistrzostw kształcą swoje umysły, osiągając rezultaty, które są jedynie efektem ubocznym procesu edukacyjnego.

Korzyści wynikające z nauki sorobanu i arytmetyki mentalnej są wszechstronne i obejmują nie tylko poprawę wyników w matematyce, ale także rozwój ogólnego potencjału intelektualnego. Uczestnicy, którzy posługują się tą techniką, zdobywają umiejętności, które mogą z powodzeniem wykorzystać w życiu codziennym, w pracy, czy nawet w dalszym kształceniu. Ponadto, zwiększona koncentracja, lepsza pamięć i umiejętności logicznego myślenia mogą przyczynić się do osiągnięcia sukcesu w wielu dziedzinach życia, nie tylko w matematyce, ale także w pracy, nauce czy nawet w sporcie - komentuje Aneta Grzanek, sorobanistka, założycielka Superminds Academy.

Mała Japonia w Polsce

Mistrzostwa odbędą się w Europejskim Centrum Budo Dojo Stara Wieś. To wyjątkowe miejsce o powierzchni 50-60 hektarów, które można nazwać "Małą Japonią".  Właśnie tam swoje obozy regularnie organizuje Anna Lewandowska. Warto podkreślić, że Dojo zostało wybrane jako miejsce Mistrzostw, ponieważ dostęp do niego jest ograniczony i dostępny tylko dla zorganizowanych grup. Taka decyzja ma na celu utrzymanie spokoju i ciszy, które są nieodłącznym elementem japońskiego podejścia do sztuk walki i rozwoju intelektualnego. Przyjemność z przebywania w tym miejscu, oddzielonym od zgiełku cywilizacji, jest dla każdego gościa unikalnym doświadczeniem, podczas którego można w pełni zanurzyć się w japońskiej tradycji.

Po wjeździe na miejsce przez słynną japońską bramę Torii, symbolizującą przejście z codzienności do świata sacrum, odwiedzający zanurzają się w atmosferze ciszy i harmonii. Brama Torii ma stanowić portal, łączący świat profanum z duchowym, a przejście przez nią to symboliczna podróż, gdzie odchodzi się od trosk dnia codziennego i skupia się w pełni na sobie. Same domki na terenie Dojo zbudowane są zgodnie z japońską architekturą, taty na podłodze, meble w stylu japońskim – to wszystko tworzy autentyczne doświadczenie.

Orientalny dzień pełen atrakcji

Poza emocjonującą rywalizacją na turnieju, na gości czekają liczne atrakcje. Warsztaty prowadzone przez artystów odsłonią tajemnice kultury japońskiej, od malarstwa sumi-e po rękodzieła związane z sorobanem. Na arenie sportowej, oprócz widowiskowych zmagań, uczestnicy będą mieli okazję przymierzyć kimono, założyć japońską biżuterię czy skosztować herbaty w herbaciarni. Od pokazów umiejętności matematycznych europejskich rachmistrzów po prezentacje wartości japońskich, wydarzenie skierowane jest nie tylko do ludzi zainteresowanych matematyką czy Japonią, a do każdego, kto chciałby spędzić dzień w niezapomniany sposób. Dla dzieci przygotowane są specjalne warsztaty origami, malowania oraz budowy lamp, aby również mogły aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu.

Podczas mistrzostw zaplanowano również występy artystyczne, w tym pokaz wielokrotnej mistrzyni świata w karate Katarzyny Krzywańskiej, oraz panel samuraja Konrada Palki.

W atmosferze sportu i sztuki uczestnicy będą mogli czerpać inspirację i rozwijać swoje pasje, jednocześnie pogłębiając wiedzę na temat japońskiego dziedzictwa kulturowego.

supermindsacademy.com

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!