MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Pierwsze Forum Rektorów Polski i Turcji odbędzie się jesienią tego roku w Stambule w Koç Üniversitesi reprezentowanym przez rektora prof. Metina Sittiego. W 2025 roku rolę gospodarza będzie pełnić Uniwersytet Gdański. Celem wydarzenia jest wzmocnienie współpracy badawczej między Polską i Turcją.

Rektor UG prof. Piotr Stepnowski reprezentował KRASP w Stambule podczas spotkań towarzyszących targom edukacyjnym IEFT organizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Była to okazja do rozmowy z rektorem Koç Üniversitesi o wzmocnieniu współpracy badawczej i pierwszym w historii Polsko-Tureckim Forum Rektorów, które odbędzie się wkrótce w Stambule, a gospodarzem kolejnego będzie Uniwersytet Gdański.

Już teraz Turcy stanowią trzecią pod względem liczebności grupę studentów obcokrajowców w Polsce. A będzie ich więcej, o czym przekonały nas oblegane stoiska Study in Poland (przyjechało z Polski 26 uczelni!) podczas odbywających się równolegle targów edukacyjnych IEFT w Stambule, a wcześniej w Ankarze i Izmirze.

Za rok spotkamy się na Uniwersytecie Gdańskim. Cieszymy się, z silnego wsparcia, jakie udziela inicjatywie Marek Nowakowski, prezes Polsko-Tureckiej Izby Gospodarczej i Witold Leśniak, konsul generalny RP w Stambule. Dziękujemy!

ug.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!