W „Perspektywach” dostosowujemy treści i formę przekazu do naszych wymagających odbiorców, dlatego uruchomiliśmy podcast o studiach menedżerskich i podyplomowych oraz o rozwoju osobistym, którego ważnym elementem jest formalna edukacja. Oddajemy głos ekspertom, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Pierwsze odcinki są już dostępne na stronie mba.perspektywy.pl i w kanale Perspektyw YouTube, a w nich:
- Dr Ewa Łabno-Falęcka z Mercedes-Benz mówi o konieczności wprowadzania zasad i polityki ESG w firmach i na studiach menedżerskich.
- Marcin Petrykowski z Atende rozważa, kiedy najlepiej podjąć studia MBA i jaką wybrać specjalność, by podbić swoją wartość na rynku pracy.
- Dominika Bettman z Microsoft zwraca uwagę na potrzebę wprowadzenia kobiet do zarządów i proponuje więcej wrażliwości i więcej pierwiastka kobiecego w biznesie i w szkołach biznesu.
- Dr Sylwia Hałas-Dej z Akademii Leona Koźmińskiego opowiada o długiej i zawiłej drodze dochodzenia uczelni do uzyskania międzynarodowej akredytacji AMBA, obejmującej wszystkie prowadzone studia MBA.
Niebawem ukaże się odcinek z udziałem headhunterki i przedsiębiorczyni Mai Meissner, poświęcony jest rozważnemu wplataniu edukacji typu lifelong learning w ścieżkę kariery i rozwoju osobistego w zgodzie z wyznawanymi wartościami. Opublikujemy również podcast, którego bohaterką jest prof. Grażyna Aniszewska-Banaś z SGH. Opowiada o współpracy polskiej uczelni z frankofońskim kanadyjskim uniwersytetem, z którym SGH prowadzi wspólne angielskojęzyczne studia CEMBA. Według Rankingu Perspektyw studiów MBA 2024 to najlepszy w Polsce program MBA (ex aequo z programem EMBA Akademii Leona Koźmińskiego). Moderatorką podcastów Perspektywy MBA jest dziennikarka Ewa Barlik.