MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Każdego roku ponad 50 000 tureckich studentów studiuje za granicą. Najnowsze badanie wykazało, że popyt w Turcji na zagraniczne studia jest wciąż wysoki, choć dla wielu rodzin poważnym problemem jest chaos gospodarczy w kraju.

Wyniki nowej ankiety, którą rozesłano online do ponad 1000 Turków w wieku od 16 do 35 lat, pokazują, że 88% rozważyłoby studiowanie za granicą pomimo znaczących barier związanych ze stopą inflacji w ich kraju i słabością ich waluty. Turecka waluta straciła 40% swojej wartości w stosunku do dolara w ciągu ostatniego roku i 82,6% w ciągu ostatnich pięciu lat. Turecki Instytut Statystyczny podał, że roczna stopa inflacji osiągnęła w lutym 67%, więcej niż prognozowano.

Studenci postrzegają studia za granicą jako pomocne w karierze, ale barierą są problemy finansowe. Główną motywacją osób rozważających studia za granicą jest otwarcie drogi do udanej kariery (67%), a następnie rozwój osobisty (64%) i poznanie ludzi z różnych kultur (58%). Największe obawy wśród uczniów dotyczą kwestii związanych ze znajomością języka, a ta jest dość niska – indeks EF plasuje Turcję na 33. najniższym miejscu z 34 krajów europejskich.

Dla tych, którzy nie rozważają studiów za granicą, głównym powodem jest „problem budżetowy”. Gospodarka Turcji od jakiegoś czasu znajduje się w chaosie, co ogranicza napływ studentów z tego kraju.

Priorytetami studiów za granicą są jakość edukacji (77%) i możliwości pracy po studiach (62%). Studenci za najważniejsze czynniki wpływające na ich decyzję uznają przystępność cenową (73%) i możliwość pracy w trakcie studiów (65%). Wpływ ma także lokalizacja (51,5%) i łatwość uzyskania wizy (46%).

Opr. MTA

Źródło: monitor.icef.com

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!