MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


W najnowszym podcaście „Perspektywy MBA” Maja Meissner, przedsiębiorczyni i headhunterka, która zajmuje się executive search dla dużych korporacji, mówi, dlaczego sam tytuł MBA nie robi wrażenia na pracodawcach.

Trzeba umieć go odpowiednio zaprezentować, by rozmówca docenił wysiłek kandydata włożony w doskonalenie warsztatu menedżerskiego i w rozwój osobisty. O jakości dyplomu decyduje ranga i prestiż uczelni, która go wydała, a o jakości kandydata spójność edukacji z jego lub jej systemem wartości.

Studia MBA to duży wysiłek i poświęcenie, ale nie tylko ze strony studenta. Weekendowe intensywne zajęcia, które rozpoczynają się już w piątek muszą wpisać się w rytm życia rodziny i w obowiązki zawodowe, bo słuchacze zazwyczaj nie przerywają pracy, by zająć się wyłącznie nauką. Studia podyplomowe nie powinny być ucieczką od innych obowiązków.

– Kiedyś łatwiej było zarządzać, bo menedżerowie korporacyjni w Polsce głównie „rozpakowywali pudełka” z gotowymi procedurami, instrukcjami płynącymi z zagranicznych centrali, i dzięki temu dowożenie wyników było prostsze. Dziś menedżerowie mają większą swobodę działania, dlatego muszą być mądrzejsi. Codziennie ich wiedza, zachowanie, styl przywództwa są sprawdzane przez członków zespołu. Cieszę się na te czasy, bo to są czasy mądrych ludzi, nie tylko dobrze wykształconych, ale też postępujących spójnie i zgodnie ze swoimi celami – mówi Maja Meissner.

„Perspektywy MBA” to podcast o menedżerskich studiach podyplomowych, karierze i rozwoju osobistym. Co tydzień nowi goście Ewy Barlik i nowe, aktualne tematy, które pozwolą być na bieżąco z tym, co warto obecnie studiować, jak moderować swoją karierę zawodową by osiągać własne cele w zgodzie ze swoimi wartościami i jak równoważyć ambitne zadania zawodowe z życiem osobistym, by być szczęśliwym.

Słuchajcie na kanale youtube Perspektyw

mba.perspektywy.pl/2024/podcasty/65-maja-meissner

mba.perspektywy.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!