REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Prof. dr hab. Mirosław Minkina, obecny rektor, został wybrany 23 kwietnia br. na rektora Uniwersytetu w Siedlcach na kadencję 2024-2028.

Jako jedyny kandydat na to stanowisko uzyskał bezwzględną większość głosów elektorów. Członkowie Kolegium Elektorów oddali 157 ważnych głosów, za kandydaturą prof. Minkiny głosowało 87 osób, 66 było przeciw, 4 osoby wstrzymały się.

- Wybory są nie tylko świętem demokracji i wolności, ale także doskonałą okazją do odpowiedzi na pytanie, w jakim Uniwersytecie chcemy pracować, realizować swoje pasje, budować wspólnotę. Pragnę kontynuować wysiłki na rzecz rozwoju Uniwersytetu jako Rektor i razem ze Wspólnotą Akademicką odważnie patrzeć w przyszłość bez kompleksów. Moje zamierzenie spełni się pod warunkiem, że ponownie obdarzycie mnie państwo zaufaniem i powierzycie mi kierowanie Uniwersytetem w Siedlcach w latach 2024-2028, o co uprzejmie proszę – pisał w swoim planie wyborczym na lata 2024-2028 prof. Mirosław Minkina.

Prof. Minkina na pierwszym miejscu stawia dobro pracowników uczelni oraz studentów i doktorantów, ich rozwój, zadowolenie z pracy oraz warunki, w których pracują. Wśród propozycji dla pracowników wymienia m.in. : systematyczny wzrost wynagrodzeń skorelowany z sytuacją finansową uczelni; wprowadzenie narządzi motywacyjnych w postaci premii okresowej; wprowadzenie dodatków dla pracowników administracyjnych obsługujących projekty finansowane ze źródeł zewnętrznych; zapewnienie środków finansowych dla pracowników naukowych na profesjonalne szkolenia związane z prowadzeniem badań naukowych; poprawa warunków pracy administracji przez wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów.

Wobec studentów i doktorantów m.in. deklaruje: zwiększenie liczby dostępnych wydarzeń artystycznych, kulturalnych i sportowych; zacieśnienie współpracy z władzami miasta w obszarze tworzenia wspólnych inicjatyw dla studentów; zwiększenie nakładów finansowych na działalność studenckich kół naukowych, jednostki kulturalne i sportowe; rozwijanie oferty dydaktycznej z wykorzystaniem kształcenia zdalnego i nowych platform edukacyjnych, poprawę stanu bazy lokalowe w Domu Studenta.

Prof. Mirosław Minkina z Uniwersytetem w Siedlcach związany jest od 2007 r. Wcześniej pracował w Ministerstwie Obrony Narodowej i Ministerstwie Spraw Zagranicznych, na różnych stanowiskach eksperckich i kierowniczych. Był też na placówkach dyplomatycznych w Ambasadzie RP w Brukseli oraz Przedstawicielstwie RP przy NATO i Przedstawicielstwie RP przy Unii Zachodnioeuropejskiej. Znajdował się w zespole dyplomatów, wprowadzających Polskę do NATO w 1999 r.

W 1989 r. ukończył studia pedagogiczne. W 1993 r. uzyskał dyplom Studiów Podyplomowych Służby Zagranicznej w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Jest absolwentem Institut Superieur de Formation Continue D’Etterbeek w Brukseli. W 2002 r. uzyskał stopień naukowy doktora na Wydziale Strategiczno - Obronnym Akademii Obrony Narodowej. W 2013 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej. W 2020 r. otrzymał tytuł profesora nauk społecznych. Pełnił funkcję dyrektora Instytutu Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa oraz kierował Zakładem Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Studiów Strategicznych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. W latach 2016-2020 był prorektorem ds. nauki siedleckiej uczelni. Od 2020 r. kieruje Zespołem Badań Strategicznych Wymiarów Bezpieczeństwa Międzynarodowego. Studium teoretyczno-empiryczne w Instytucie Nauk o Bezpieczeństwie UPH. Na funkcję rektora UwS po raz pierwszy został wybrany w 2020 r.

W pracy naukowej koncentruje się na problematyce bezpieczeństwa międzynarodowego, roli Federacji Rosyjskiej, NATO i Unii Europejskiej w systemie międzynarodowym. Stworzył podstawy teoretyczno-metodologiczne badań nad służbami specjalnymi, ze szczególnym uwzględnieniem współczesnego wywiadu i kontrwywiadu. Jest autorem 9 monografii, 80 artykułów naukowych, w czasopismach krajowych i zagranicznych, współautorem prac analityczno-badawczych.

uws.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!