REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Dr Bianka Godlewska-Dzioboń została wybrana 10 maja br. rektorką Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu na kadencję 20204-2028 większością głosów elektorów. Była jedyną kandydatką, podczas głosowania otrzymała 53 głosy za, 1 głos nieważny, 1 wstrzymujący.

Od 2022 r. pełniła obowiązki rektora ANS, w lutym br. została rektorką nowotarskiej uczelni w wyborach uzupełniających do końca obecnie trwającej kadencji.

Wśród najważniejszych celów do zrealizowania w kadencji 2024-2028 w ANS w Nowym Targu dr Bianka Godlewska-Dzioboń wymieniała podczas spotkania przedwyborczego w akademicką społecznością m.in. zacieśnienie współpracy z najbardziej prestiżowymi uczelniami w Polsce, kontynuowanie rewitalizacji terenu Starego Szpitala, wzmocnienie mobilności pracowników, aktualizowanie programów studiów dostosowanych do aktualnych trendów panujących na rynku pracy, które powstaną we współpracy z Radami Programowymi działającymi przy każdym Instytucie. Planowane jest również uruchomienie studiów dualnych i podyplomowych.

Dr Bianka Godlewska-Dzioboń jest absolwentką specjalności rachunkowość na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 2008-2018 była pracownikiem Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, początkowo jako kierownik Biura Doskonalenia Zawodowego, następnie jako pracownik naukowy. Od 2017 r. byłą także pracownikiem naukowo-dydaktyczny na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych, a od 2019 r. asystentem w Katedrze Gospodarki i Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Stopień doktora nauk ekonomicznych uzyskała na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w 2018 r.

Jej zainteresowania naukowe obejmują m.in. rynek pracy oraz struktury gospodarcze. Ponadto szczególną uwagę w pracy naukowej i badawczej poświęca zagadnieniom związanym z politykami publicznymi, rozwojem kapitału ludzkiego, ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji zawodowych.

Ekspert i trener w krajowych projektach badawczo-wdrożeniowych z zakresu propagowania przedsiębiorczości akademickiej. Autorka i współautorka kilkunastu publikacji naukowych z obszaru przemian strukturalnych gospodarki dokonujące się głównie pod wpływem technologii informacyjno-komunikacyjnych i globalizacji na rynku pracy.

Pomysłodawca i koordynator Laboratorium Dialogu UEK – inicjatywy, której głównym celem jest powiązanie społeczności uniwersyteckiej – zarówno studentów, jak i pracowników naukowo-dydaktycznych – ze środowiskiem biznesu oraz władz lokalnych poprzez wzajemne wykorzystanie własnych potencjałów i potrzeb, wymianę doświadczeń, opinii i poglądów, a także budowę silnych fundamentów dla przyszłej współpracy.

ans-nt.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!