MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Na zdjęciu: prorektorka UAM ds. nauki prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk, fot. Adrian Wykrota

Komisja Europejska przedłużyła na kolejne 3 lata wyróżnienie HR Excellence in research dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Przedłużenie wyróżnienia oznacza, że UAM nadal może zaliczać się do ścisłego grona uczelni gwarantujących dbałość o zapewnienie stymulujących i sprzyjających warunków pracy dla naukowczyń i naukowców. - Jesteśmy bardzo dumni z wyróżnienia, lecz także świadomi tego, jak wiele działań wymaga ciągłego ulepszania – mówi prorektorka UAM ds. nauki prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk.

O przedłużeniu zdecydowały wyniki audytu ekspertów Komisji Europejskiej, który został przeprowadzony w listopadzie 2023 roku. Analizie poddane zostały działania uczelni w czterech podstawowych obszarach: aspekty etyczne i zawodowe, warunki pracy i zabezpieczenie socjalne, rekrutacja i dobór kadr, szkolenia i rozwój.

W spotkaniach z audytorami wzięli udział: rektorka prof. Bogumiła Kaniewska, prorektorzy będący członkami Komitetu Sterującego: prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk, prof. Tadeusz Wallas i prof. Przemysław Wojtaszek, wszyscy członkowie kilkunastoosobowej grupy roboczej, nauczyciele akademiccy i doktoranci reprezentujący wszystkie szczeble kariery naukowej oraz przedstawiciele jednostek administracyjnych wspierających naukowców.

amu.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!