MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Politechnika Warszawska podpisała 4 października porozumienie z koncernem GE Hitachi Nuclear Energy (GEH). Jak poinformowała firma, instytucje będą współpracować w zakresie kształcenia kadry inżynierskiej na potrzeby polskiej branży jądrowej.

 

GE Hitachi podkreśla, że porozumienie z uczelnią odzwierciedla strategię firmy zakładającą wykorzystanie lokalnych zasobów w budowie infrastruktury dla przemysłu nuklearnego. – GE Hitachi (...) posiada doświadczenie, procedury i najlepszą technologię, by dostarczyć Polsce niezawodne źródło bezpiecznej energii jądrowej – powiedział Craig Ihrke, wiceprezes do spraw operacji handlowych w GE Hitachi.

Podpisane porozumienie jest kolejnym etapem współpracy GEH z Politechniką Warszawską. W 2010 r. PW otrzymała 10 licencji na pakiet zaawansowanych aplikacji do modelowania bilansów cieplnych elektrowani ufundowanych przez firmę. Ponadto, co roku, studenci mogą odbyć letni staż w siedzibie głównej GEH w Wilmington, Karolina Północna.

Porozumienie z GE Hitachi Nuclear Energy pokazuje, jak ważna dla sektora energetyki jądrowej jest współpraca nie tylko z polskimi władzami i przedsiębiorcami, ale również ze środowiskami akademickimi, na drodze do zapewnienia Polsce odpowiedniego zaplecza kadrowego i infrastrukturalnego na przyszłość – mówi prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

Porozumienie podpisane 4 października jest najnowszym z serii podobnych umów, które GEH zawarła z polskimi uczelniami. Dzięki tak bliskiej współpracy renomowanej firmy z ośrodkami akademickimi, możliwe jest tworzenie zaawansowanych programów edukacyjnych kształcących dla przyszłych elektrowni atomowych w Polsce, m.in. inżynierów mechaników, specjalistów ds. zabezpieczeń antykorozyjnych, inżynierów elektryków czy chemików.

– GE zatrudnia ponad 1300 inżynierów w centrum inżynieryjnym w Warszawie. Wielu z nich zdobyło wykształcenie w polskich uczelniach technicznych, udowadniając, że są one znakomitym źródłem wykwalifikowanych specjalistów, zdolnych wesprzeć polski sektor energetyki jądrowej – podkreśla Craig Ihrke. 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt