MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek poinformował, że pod koniec maja zakończy się kontrola nowo powołanych kierunków medycznych. W przyszłym tygodniu planowane jest wstępne podsumowanie.

Szef resortu nauki zapewnił na konferencji w Chełmie, że wszystkie kierunki medyczne, które nie posiadały pozytywnej decyzji Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA), będą miały zerowy limit przyjęć studentów na następny rok akademicki. Dodał, że kontrola nowo powołanych kierunków medycznych trwa.

- W momencie, kiedy ta kontrola wstępnie się zakończy - pod koniec maja - będziemy wiedzieli, które z tych kierunków ewentualnie mają możliwość przyjmowania studentów na nowy rok akademicki. Wtedy taką decyzję będziemy wspólnie z panią minister zdrowia podejmować – wyjaśnił minister Wieczorek.

Zaznaczył, że resort kładzie nacisk na jakość nauczania w trosce o ludzkie zdrowie i bezpieczeństwo. Jego zdaniem uczelnie, które nie są przygotowane i nie mają bazy, nie powinny kształcić lekarzy. - Pewnie nikt za pięć, siedem, czy osiem lat nie chce zadawać pytania, czy lekarz, do którego idzie to jest lekarz, czy neo-lekarz wykształcony na tych kierunkach, które nie miały pozytywnej decyzji Polskiej Komisji Akredytacyjnej – stwierdził.

Dopytywany o komentarz do pierwszych wyników kontroli powiedział, że "mniej więcej już wiadomo", natomiast nie ujawnił szczegółów. - Jesteśmy z panią minister zdrowia i PKA umówieni na przyszły tydzień i będziemy to wstępnie podsumowywać - zapowiedział minister.

Źródło: PAP

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!