MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Już 12 i 13 czerwca w Warszawie - na Perspektywy Women in Tech Summit - spotkają się największe umysły nowych technologii, m.in. Christiane Floyd, pionierka rozwoju oprogramowania typu open source, Clara Nellist, fizyczka cząstek elementarnych CERN, Margot Gerritsen, profesorka na Uniwersytecie Stanforda, Sławosz Uznański, polski naukowiec i astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, Andrzej Dragan, wybitny polski fizyk teoretyczny, Aleksandra Przegalińska, profersorka specjalizująca się w sztucznej inteligencji, Tomasz Rożek, dziennikarz naukowy, Paula Januszkiewicz, ekspertka w dziedzinie bezpieczeństwa. Tegorocznej konferencji partnerują najlepsze polskie uczelnie techniczne oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Christiane Floyd – pierwsza profesorka informatyki w Niemczech i pionierka rozwoju oprogramowania typu open source.

Sławosz Uznański – polski naukowiec i astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, wybitny ekspert odpowiedzialny za ciągłą pracę Wielkiego Zderzacza Hadronów w CERN.

Margot Gerritsen – informatyczka, założycielka światowego ruchu „Kobiety w Data Science”, profesorka na Uniwersytecie Stanforda.

Andrzej Dragan – wybitny polski fizyk teoretyczny, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, jeden z najbardziej niepokornych, charyzmatycznych i najchętniej słuchanych popularyzatorów nauki.

Aleksandra Przegalińska – polska filozofka, futurolożka, profesorka specjalizująca się w sztucznej inteligencji oraz prorektorka Akademii Leona Koźmińskiego.

Clara Nellist – fizyczka cząstek elementarnych w CERN, mająca 250 tys. obserwujących na IG, skupiona na ATLASIE – największym eksperymencie w CERN.

Paula Januszkiewicz - światowej sławy ekspertka w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, jedna z niewielu osób, które mają dostęp do kodu źródłowego Windows!

Tomasz Rożek – dziennikarz naukowy i doktor nauk fizycznych, powszechnie znany popularyzator nauki, założyciel Fundacji „Nauka. Lubię to!”

Tegorocznej konferencji partnerują najlepsze polskie uczelnie techniczne oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych, jak również przedstawiciele środowisk akademickich, jak co roku mogą ubiegać się o bezpłatne wejściówki.

Podczas Summitu nie może Was zabraknąć w przestrzeni SUMMIT & SCIENCE (hala 3) - wyjątkowym miejscu inspiracji, pełnym niepowtarzalnych okazji, by spotkać się na żywo ze znakomitymi postaciami światowej nauki, rozwinąć sieć kontaktów i nadać bieg swojej karierze w nowych technologiach!

Centrum tej przestrzeni stanowić będzie Science Stage z unikatowym programem Meet Quantum, realizowany wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji oraz ekspertkami i ekspertami z NASK, PCSS, AGH, IQM Quantum Computers oraz Uniwersytetu Warszawskiego

Staniemy tam oko w oko z prawdziwym modelem komputera kwantowego, a naukowczynie i naukowcy wyjaśnią nam podstawy mechaniki kwantowej oraz jej zastosowanie w rozwiązywaniu problemów informatycznych: dowiemy się między innymi o superpozycji, splątaniu i interferencji kwantowej. Omówimy aktualne i potencjalne zastosowania kwantowych aplikacji w różnych dziedzinach, takich jak kryptografia kwantowa, optymalizacja, uczenie maszynowe, chemia, medycyna itp. Porozmawiamy o przyszłości komputerów kwantowych i o ich wpływie na społeczeństwo, środowisko, medycynę i technologię. Ale to nie wszystko! Będziemy mieli także panel dyskusyjny "Women in Quantum" - o wkładzie kobiet w rozwój technologii kwantowych z udziałem naukowczyń i przedsiębiorczyń.

Science Stage to także miejsce spotkania naukowczyń pracujących w CERN przy największym eksperymencie Atlas, premiera raportu “Women in Science”, wystąpienia poświęcone najnowocześniejszym lekom przeciwciałowym oraz terapii mRNA, a także wielu dyskusji panelowych na najgorętsze tematy współczesnej nauki.

Na  Science Stage wystąpią m.in.:

Równolegle do sceny naukowej w przestrzeni SUMMIT & SCIENCE będzie działała Start-up Stage, gdzie odbędzie się uroczysty finał programu akceleracyjnego Shesnnovation Academy, organizowanego ze wsparciem merytorycznym Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, a dedykowanego najbardziej innowacyjnym kobiecym przedsięwzięciom technologicznym. Start-up Stage to także miejsce dyskusji panelowych poświęconych liderkom i różnorodności w technologii, fireside chatów i rozmów o przywództwie kobiet. 

W przestrzeni SUMMIT & SCIENCE znajdą się także:

Strefa Girls as engineers! & Girls go STEM! pełna atrakcji związanych z akcją Dziewczyny na Politechniki! i Dziewczyny do Ścisłych!,

Strefa Women in Science z akademicką społecznością badaczek i naukowczyń programu Dziewczyny do Nauki!

Stoiska uczelni i kół naukowych z ofertą studiów najlepszych uczelni technicznych w Polsce, perspektywami kariery akademickiej i rozwoju zawodowego, a take przestrzenią, gdzie studenci mogą zobaczyć, jak teoria przekształca się w praktykę. Będzie można tu zobaczyć projekty m.in. pojazdu napędzanego paliwem alternatywnym, rakietę R5 Aurora, a także wiele interaktywnych stoisk i edukacyjnych prezentacji.

Zachęcamy do odwiedzenia strony wydarzenia womenintechsummit.pl, gdzie możecie bezpłatnie zarejestrować się na wydarzenie: womenintechsummit.pl/grant-form

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!