MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Raport IDP Education wykazał, że Australia i Kanada spadły z pierwszego miejsca odpowiednio na drugą i czwartą pozycję pod względem popularności wśród studentów zagranicznych. Koszty życia i edukacji są głównymi czynnikami powstrzymującymi ich od  podjęcia nauki w tych krajach.

Na pierwszym miejscu  z 24 procentami uplasowały się Stany Zjednoczone, za nimi są Australia (23 procent), Wielka Brytania (22 procent), Kanada (19 procent), Nowa Zelandia (4 procent) i Irlandia (2 procent).

Pozycja Australii jako kierunku studiów pierwszego wyboru spadła o dwa procent do 23 procent w porównaniu z pierwszą połową 2023 roku, ale poziom zadowolenia studentów pozostał na stałym poziomie.

Czesne i koszty utrzymania to dwa najważniejsze czynniki zniechęcające studentów zagranicznych do studiowania w Australii. Nie pomaga też polityka w zakresie wiz. Istnieją obawy, że studentom z niektórych krajów, takich jak Indie, będzie odmawiać się przyznawania wiz w związku z polityką migracyjną australijskiego rządu.

Opr. MTA

Źródło: au.news.yahoo.com

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!