MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Zespół Disco Angels - studenci Wydziału FTIMS Politechniki Łódzkiej zwyciężyli w kategorii Best Gameplay w konkursie Indie Showcase. Ich gra - Heartbreaker - rywalizowała z ponad setką projektów gier indie (skrót od “independent game”) stworzonych przez małe i średnie firmy z Kanady, Austrii, Niemiec, Czech, Słowacji, Turcji, Ukrainy, Mołdawii. Konkurs odbył się w czasie Game Access Conference w Brnie (Czechy) zakończonej 1 czerwca.

Michał Galiński, programista i koordynator w zespole Disco Angels podkreśla rolę interdyscyplinarności, kluczową dla sukcesu - Każdy z nas wniósł do projektu swoje umiejętności: programistyczne, graficzne, muzyczne, projektowe oraz organizacji pracy. A wynikiem jest kompletna gra. Wielokrotnie osoby, które w nią zagrały, przyprowadzały znajomych mówiąc: "Musisz w to zagrać."

Zespół studencki był również nominowany do trójki najlepszych projektów za warstwę graficzną w kategorii Best Art.

Jak wyjaśnia Agata Granosik, artystka 2D/3D w zespole Disco Angels: - Styl wizualny gry nawiązuje do architektury geometrycznej. Szczególnie inspirujące były dla mnie postmodernistyczne projekty hiszpańskiego architekta Ricardo Bofilla.

Zaznacza przy tym: - Dodatkowym wyzwaniem był odpowiedni dobór kolorów, tak by wszyscy, w tym osoby z problemami widzenia, grając mogli czuć się komfortowo.

Dumny ze studentów jest dr inż. Jarosław Andrzejczak z Wydziału FTIMS PŁ, który wspierał zespół w przygotowaniach i podczas finałów. Podsumowując mówi: - Nominacja do Top3 w dwóch z trzech kategorii konkursowych i zwycięstwo w jednej z nich pokazuje na jak wysokim poziomie są projekty studenckie realizowane na Politechnice Łódzkiej. Jest to jednocześnie doskonały dowód doświadczenia kadry oraz jakości kształcenia jaką oferujemy, a także potwierdzenie promowanego przez nas hasła, że "Gamedev rodzi się w Łodzi!"

Gra jest do pobrania za darmo pod adresem disco-angels.itch.io/heartbreaker

Historię powstawania zwycięskiego projektu można obejrzeć tutaj:

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!