MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Szukanie odpowiedzialności za technologie jest czymś niesamowicie istotnym i czuję się zaszczycony, że mogę wygłosić kilka zdań podczas dzisiejszego wydarzenia, które jest nie tylko spotkaniem w obszarze cyfryzacji, technologii i nauki, ale jest przede wszystkim świętem siły, talentu i profesjonalizmu kobiet – powiedział wicepremier Krzysztof Gawkowski, Minister Cyfryzacji. Perspektywy Women in Tech Summit 2024, czyli największa w Europie konferencja dla kobiet w IT&Tech, zgromadziła w Warszawie wielotysięczne tłumy wszystkich osób zainteresowanych technologią, rolą kobiet w rozwoju świata, ale też tematami społecznymi, takimi jak klimat, neuroróżnorodność czy brak wykluczania przedstawicieli różnych środowisk w miejscu pracy.

Wicepremier Gawkowski na otwarciu Perspektywy Women in Tech Summit  zachęcał wielotysięczny tłum uczestników Openingu konferencji, by owacjami na stojąco nagrodził dr Biankę Siwińską, osobę, za sprawą której odbywa się szósta już i obecnie największa konferencja dla kobiet w technologiach w Europie, czyli Perspektywy Women in Tech Summit. Dalej min. Gawkowski mówił, że dynamiczny rozwój Polski we wszystkich sektorach nie byłby możliwy, gdyby nie kobiety, które z pasją i determinacją, a przede wszystkim charyzmą potrafią powiedzieć mężczyznom „Mam swoje zdanie i będę je wcielać w życie”.

Dr Bianka Siwińska, pomysłodawczyni Summitu i CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, organizatora wydarzenia, zauważyła z kolei: Technologie, które tworzymy, muszą odzwierciedlać to, co najlepsze w człowieczeństwie – nasze piękno, inteligencję i nasze wartości etyczne. Technologie pomagają budować lepszy, bezpieczniejszy i bardziej równy świat oraz pomagają nam, ludziom, osiągnąć naszą wielkość. Dalej dr Siwińska mówiła, że obecna edycja wydarzenia jest przede wszystkim o indywidualnej wielkości każdego człowieka z osobna. Do tego odnosi się hasło „Uwolnij swoją wielkość”.

Ladies, Ladies and some gentleman – tak Barbara Nowacka, Ministra Edukacji, rozpoczęła swoje przemówienie w czasie Grand Openingu Perspektywy Women in Tech Summit 2024.

Wierzę, że Polska ma przed sobą najlepszą przyszłość w IT oraz STEM ze wszystkich krajów Europy. Tego, że jesteśmy najlepsi, dowodzą wspaniali nauczyciele, którzy mają otwarte umysły i są zdeterminowani, by udowodnić, że Polska jest najlepszym krajem do życia, do budowania swojej przyszłości w nowych technologiach i biznesie.

Ministra Nowacka dziękowała też Biance Siwińskiej za zorganizowanie Summitu, którego cele zbiegają się z tym, co jest istotne także dla obecnego rządu RP, czyli otwarcia drzwi do STEM i IT dla wszystkich, a w szczególności dla dziewczyn.

W czasie otwarcia Summitu głos zabrał również Maciej Gdula, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który zwrócił uwagę, że 33% naukowców w STEM to kobiety, co stanowi już niemałą liczbę. – Ale będziemy pracować nad wyrównaniem proporcji , bo różnorodność płci, narodowości, kultury, orientacji seksualnej jest warunkiem budowania nowoczesnej edukacji wyższej. Stąd Summit jest dla nas wspaniałą inspiracją i bodźcem do tego typu prorównościowych działań.

Perspektywy Women in Tech Summit 2024 to szósta już edycja największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach. Liczba uczestników i uczestniczek to ponad 10 000 osób ze 100 krajów całego świata. Wydarzeniu patronuje ponad 200 partnerów: globalni giganci branży technologicznej, instytucje, najlepsze uczelnie techniczne i communities. Misją tego wydarzenia, organizowanego od 2018 r., jest wzmocnienie kobiet w obszarze technologii i nauki oraz wykreowanie Polski na główny europejski hub tematyki kobiet w technologiach. Summit to też największe w Europie targi pracy dla kobiet w branży technologicznej – dla osób, które są na początku swojej kariery w IT/Tech, dla tych, które myślą o przebranżowieniu się i szukają nowych dróg, oraz dla studentek i studentów.

 

12 czerwca, godz. 11.00

Wielkie Otwarcie Perspektywy Women in Tech Summit 2024

W uroczystej celebracji wzięli udział:

 • Krzysztof Gawkowski, Wicepremier, Minister Cyfryzacji
 • Barbara Nowacka, Ministra Edukacji
 • Mark Brzezinski, Ambasador USA w Polsce
 • Olga Leonowicz, ekspertka ds. równości płci i aktywistka
 • Katarzyna Kotula, Ministra ds. Równości
 • dr Maciej Gdula, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • Anna Clunes, Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce
 • Bianka Siwińska, CEO Perspektyw, pomysłodawczyni Summitu

Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych mogli ubiegać się o bezpłatne wejściówki, podobnie jak kobiety pochodzące z Ukrainy: STEM WOMEN FREE TICKETS.

Perspektywy Women in Tech Summit w liczbach:

 • 2 intensywne dni
 • program 5 scen
 • kilkanaście wydarzeń dodatkowych (m.in. gala wieczorna z wręczeniem tytułów TOP10 Women in Data Science in Poland)
 • seria 60 specjalistycznych warsztatów
 • 50 tech-talków
 • 105 gigantów technologii w unikatowym Career Expo
 • 150 inspirujących znakomitych mówców
 • 500 sesji mentoringowych w formule 1:1

Patroni Instytucjonalni Summitu: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, European Investment Bank, NASK, Narodowe Centrum Nauki, Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy, Polski Fundusz Rozwoju, Centralny Ośrodek Informatyki, PSPA, PCSS, Austriackie Forum Kultury, Diversity in Quantum

Patronat Honorowy: Ministra ds. Równości, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ambasada USA, Ambasada Wielkiej Brytanii, Miasto Warszawa

Więcej: https://womenintechsummit.pl.

Magda Tytuła

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!