MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Tego, że konferencja Perspektywy Women in Tech Summit z roku na rok nabiera rozmachu, dowodzi też fakt, że 12 czerwca wydarzenie miało nie jedną, ale aż dwie uroczyste inauguracje. Po Grand Openingu na Scenie Głównej (z udziałem ministrów i ambasadorów) odbyło się naukowe otwarcie, czyli inauguracja najmłodszego Summitowego „dziecka” – Sceny Science.

Znaczenie Sceny Science dla konferencji podkreślała dr Bianka Siwińska, prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, organizatora Summitu: To bardzo ważne miejsce na mapie Summitu. Jestem przekonana, że program Meet Quantum, który przygotowaliśmy na tej scenie, pomoże wszystkim lepiej zrozumieć technologie kwantowe.

W otwarciu Sceny Science brał udział wicepremier i Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski – to właśnie bowiem dzięki wsparciu Ministerstwa Cyfryzacji możliwe było utworzenie dodatkowej – piątej już – sceny na Summicie. Min. Gawkowski zwracał uwagę, że obecnie kluczowym cyfrowym tematem są właśnie technologie kwantowe. To technologia kwantowa będzie kształtować naszą cyfrową przyszłość, a kobiety w tym obszarze mają do odegrania istotną rolę.

Natomiast dr Agnieszka Jankowska, przewodnicząca Rady ds. Cyfryzacji działającej przy Ministerstwie Cyfryzacji, przekonywała, że nauka i technologie to wielka przygoda, która otwiera wiele możliwości rozwoju i perspektyw zawodowych. – Nie mam wątpliwości, że kobiety powinny uczestniczyć w rozwijaniu technologii cyfrowych, mieć na nie wpływ.

Nawiązując do tych słów, dr Bianka Siwińska stwierdziła: – Kobiet w technologiach jest wciąż za mało, zwłaszcza w technologiach kwantowych. Tym bardziej się cieszę, że tę garstkę ekspertek zajmujących się technologiami kwantowymi udało nam się tu zaprosić. Mam nadzieję, że zainspirują inne dziewczyny do zainteresowania się tym obszarem.

Otwarta w tym roku Scena Science ma specjalny program Meet Quantum, realizowany wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji oraz ekspertkami i ekspertami z NASK, PCSS, AGH, IQM Quantum Computers oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Na Summicie w hali Science zobaczyć też można prawdziwy komputer kwantowy.

Tegoroczny Summit to także niepowtarzalna szansa dla studentek i studentów, by zadbać o swoją karierę zawodową w ramach unikatowych Targów Kariery, podczas których zaprezentuje się niemal 100 najbardziej innowacyjnych i ceniących potencjał kobiet, globalnych firm technologicznych.

W czasie konferencji dyskutowane są najgorętsze tematy takie jak: programowanie kwantowe, nowa sztuczna inteligencja, interakcje human-machine, przyszłość data science, i więcej), oraz bieżące tematy społeczne (neurodiversity, przywództwo kobiet, tech-life balance). Będzie też można zdobyć nowe kompetencje dzięki warsztatom Tech&Soft Skills oraz w specjalnej Strefie Mentoringu, gdzie w formule 1:1 można konsultować się ze znakomitymi Mentorkami i Mentorami!

Patroni Instytucjonalni Summitu: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, European Investment Bank, NASK, Narodowe Centrum Nauki, Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy, Polski Fundusz Rozwoju, Centralny Ośrodek Informatyki, PSPA, PCSS, Austriackie Forum Kultury, Diversity in Quantum

Patronat Honorowy: Ministra ds. Równości, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ambasada USA, Ambasada Wielkiej Brytanii, Miasto Warszawa

Więcej: womenintechsummit.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!