MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Prof. Anatoliy Melnychenko został nowym rektorem Politechniki Kijowskiej im. Igora Sikorskiego "KPI", najlepszej ukraińskiej uczelni technologicznej. Zwyciężył w pierwszych, w pełni demokratycznych wyborach rektorskich w Ukrainie. W ich finalnej fazie znalazło się pięciu kandydatów. Konieczna była druga tura wyborów, w której Melnychenko uzyskał ponad 54 procent głosów.

Rektor-elekt doskonale zna uczelnię, którą przyjdzie mu kierować – był prorektorem KPI. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu wielkoskalowymi projektami, a w ostatnich dwóch latach koordynował projekty szkoleniowe dla sektora zbrojeniowego Ukrainy.

Politechnika Kijowska im. Igora Sikorskiego od wielu lat jest kluczowym partnerem akademickim polskich uczelni technicznych. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” w ramach prowadzonego razem z KRASP programu „Study in Poland” i innych inicjatyw międzynarodowych, ściśle współpracuje z KPI (Kyiv Politechnic Institute) od prawie 20 lat. W celu rozwoju wspólnych projektów w 2010 roku zostało otwarte na KPI Centrum polsko-ukraińskiej współpracy akademickiej.

Po rozpoczęciu wojny w 2022 roku, kierownictwo KPI, z inicjatywy rektora Mikhailo Zgurovskiy, z wielkim zaangażowaniem włączyło się do zainicjonowanego przez Fundację „Perspektywy” projektu – Incubating Freedom for Ukraine. Adapting Ukrainian Women to Digital Economy, skierowanego do ukraińskich uchodźczyń. Obecnie Politechnika Kijowska jest jedną z uczelni partnerskich przy prowadzonym przez „Perspektywy” projekcie europejskim w ramach programu Erasmus+.

Życzymy nowemu rektorowi wytrwałości i powodzenia!

Perspektywy

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!