REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Co i gdzie studiować? – to pytanie zadaje sobie co roku prawie 300 tysięcy młodych Polaków. Chcą wiedzieć, która uczelnia ma nie tylko interesujące kierunki, ale także najlepszą kadrę naukową, dobre kontakty z biznesem, szeroką wymianę zagraniczną. Publikując ranking pomagamy maturzystom w podjęciu kluczowych decyzji.

Jubileuszowy 25. Ranking Szkół Wyższych i Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2024 ogłoszony zostanie podczas uroczystej gali 26 czerwca w Warszawie, o godz. 11.00 w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50 (I piętro) - transmisję na żywo wydarzenia będzie można oglądać na kanale YouTube Perspektyw.

Wyniki na stronie ranking.perspektywy.pl pojawią się po północy 26 czerwca

Ranking adresowany jest do kandydatów na studia, którym chcemy pomóc w wyborze kierunku studiów i uczelni. W czasach szybkich zmian cywilizacyjnych i technologicznych wiedza ta jest szczególnie cenna. Zmęczeni zdalną nauką w szkołach średnich, chcą wreszcie poczuć smak studiowania na przyszłościowym kierunku i to w swojej „uczelni marzeń”.

Na wyniki rankingu czeka też środowisko akademickie, bo dzięki swojej cykliczności, spójności metodologicznej i zdolności do ewolucji, ranking Perspektyw stał się „lustrem”, w którym co roku „przeglądają się” uczelnie akademickie, niepubliczne i zawodowe. W poszukiwaniu doskonałości akademickiej w tegorocznej edycji Kapituła Rankingu wprowadziła korekty metodologii w czterech kryteriach rankingu uczelni akademickich: w kryterium Absolwenci na rynku pracy; w kryterium: Potencjał naukowy; w kryterium Efektywność naukowa; w kryterium Umiędzynarodowienie.

Waldemar Siwiński pomysłodawca i kierownik rankingu przypomina: W ranking Perspektyw wpisana jest wizja uczelni idealnej – model, który co roku Kapituła dopasowuje do zmieniającej się rzeczywistości. Badania na światowym poziomie i aktywny udział w globalnym naukowym networkingu, doskonała kadra, wysoki poziom dydaktyki i umiędzynarodowienia, współpraca z biznesem, troska o realizację społecznej misji uczelni, zapewnienie dobrych perspektyw zatrudnienia absolwentów – tego oczekują od uczelni jej studenci i absolwenci, a także jej partnerzy i otoczenie społeczno-gospodarcze.

Nad prawidłowością sporządzania rankingu czuwa Kapituła, której rolą jest ustalanie metodologii rankingu, nadzór nad procedurą jego przeprowadzania oraz zatwierdzenie i ogłoszenie wyników. Kapituła pracuje pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk, przewodniczącego Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy to cztery rankingi, wzajemnie się uzupełniające:

  • Ranking Uczelni Akademickich - obejmujący wszystkie (z wyjątkiem artystycznych) szkoły wyższe w kraju, posiadające co najmniej uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora;
  • Ranking Uczelni Niepublicznych - obejmujący uczelnie kształcące na poziomie co najmniej magisterskim;
  • Ranking Publicznych Akademii Nauk Społecznych i Uczelni Zawodowych;
  • Ranking Kierunków Studiów - obejmujący 74 główne kierunki lub grupy kierunków studiów w uczelniach akademickich.

Zespół Perspektyw

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!