REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Prof. Wojciech Załuska Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie został wybrany na Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych.

KRAUM koordynuje wspólne działania i opracowuje stanowiska Rektorów, wyraża opinie w sprawach związanych z kształceniem przed i podyplomowym w zakresie nauk medycznych oraz we wszystkich innych sprawach dotyczących społeczności akademickiej publicznych wyższych szkól medycznych. Podejmuje działania zmierzające do rozwoju wyższego szkolnictwa medycznego oraz nauk medycznych, a także reprezentuje wspólne interesy i podejmuje działania prowadzące do efektywnej współpracy stowarzyszonych uczelni medycznych w zakresie prowadzonej działalności klinicznej, dydaktycznej, naukowo-badawczej i organizacyjnej. Konferencja Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych obraduje cyklicznie i jest autonomicznym zgromadzeniem rektorów, której celem jest umocnienie współpracy między 15 członkami (uczelniami) wchodzącymi w jej skład.

Prof. Wojciech Załuska jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 1992 roku, stopień doktora habilitowanego – w 2001 roku, zaś tytuł profesora – w roku 2005. Jest specjalistą I i II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych, specjalistą w zakresie nefrologii, zdrowia publicznego, hipertensjologii oraz transplantologii klinicznej. Prof. Wojciech Załuska był kilkukrotnym stypendystą w zagranicznych ośrodkach naukowych m.in. w Niemczech i USA. W kwietniu 2024 r. został wybrany na drugą kadencję na stanowisku Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Źródło: umlub.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!