MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Waldemar Siwiński, twórca polskich rankingów edukacyjnych, prezes Perspektywy Press i prezes-założyciel Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, w niedzielne przedpołudnie był gościem programu „Dobrego Dnia” na antenie TVP3.

Gorącym tematem rozmowy był zbliżający się wielkimi krokami jubileuszowy Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2024.

Prezes Siwiński zwrócił uwagę, że Ranking stanowi „fotografię” polskiego szkolnictwa wyższego − każdy odbiorca tej fotografii może na nią spojrzeć pod innym kątem, w zależności od swoich potrzeb. − Odbiorca rankingu nie musi wiedzieć wszystkiego o polskich uczelniach, wystarczy, że zorientuje się ogólnie, jakie szkoły/kierunki ma do dyspozycji, i potem kierując się własnymi kryteriami, zdecyduje się, co wybrać. Ranking Perspektyw nie jest bowiem taką zwykłą „wyliczanką”, od najlepszych do najgorszych uczelni w Polsce, ale pokazuje szkoły wyższe według kilkudziesięciu precyzyjnie zdefiniowanych i zbadanych wskaźników, począwszy od naukowej strony, innowacji (patentów), umiędzynarodowienia, a kończąc na tym, jak na absolwentów danej szkoły reaguje rynek pracy.

Choć prowadzącym nie udało się wydobyć od prezesa Perspektyw tegorocznych wyników Rankingu, to jednak padło kilka ważnych informacji, np. o trójce najlepszych co roku uniwersytetów (UJ, UW, UAM) czy o najlepszych szkołach technicznych (PW, AGH, PG).

 

Wyniki rankingu będzie można zobaczyć na stronie ranking.perspektywy.pl

 

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!