MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Kurs języka japońskiego w kraju kwitnącej wiśni, nagranie płyty do muzykoterapii, praktyki w siedzibie WHO w Genewie oraz prace nad wykorzystaniem drukarki 3D, to kilka studenckich marzeń spełnionych dzięki akcji Stypendium z Wyboru. W jego IV edycji internauci nagrodzili 16 pomysłów.

Program Stypendium z Wyboru to inicjatywa skierowana do kreatywnych, ambitnych studentów i absolwentów, którzy mają marzenia związane z edukacją, karierą zawodową, a których nie stać na ich realizację. Zwycięzców wyłonili internauci w otwartym głosowaniu.

W IV edycji konkursu do rozdania było aż 67 tys. złotych. Za tę kwotę spełnią się marzenia 16 osób – informuje Ewelina Sadowska z organizującej konkurs Fundacji Absolvent.pl.

Część tegorocznych laureatów to humaniści. Swoje pasje będą realizować na warsztatach musicalowych w Londynie, poprzez naukę w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, ale również urządzając własne studio muzyczne, czy doskonaląc swoje umiejętności gry na fortepianie.

Laureatami zostali również studenci uczelni medycznych. Ola Gawrońska, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, dzięki wygranej będzie mogła bez przeszkód odbyć praktyki w genewskiej siedzibie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Natomiast Mateusz Gąsiorowski z Poznania ma marzenie związane z kręceniem edukacyjnych filmów dla studentów medycyny. – Poważnie myśląc o pracy dydaktycznej na uczelni, muszę zadbać o atrakcyjność zajęć, o ciekawą formę i przystępność treści. Niezależnie, czy będzie to Katedra Historii Nauk Medycznych, czy Oddział Intensywnej Terapii Kardiologicznej, to wszechobecny trend wdrażania multimedialności i interaktywności będzie moim drogowskazem – mówi laureat.

Młodzi stawiają również na języki, nowe technologie i działalność społeczną. Do zwycięskich pomysłów należy np. kurs języka japońskiego w Japonii. Martyna, która chce przyswoić sobie język z dalekiej Azji, zaangażowała w zdobycie głosów środowiska skupione wokół kultury anime. Za pieniądze ze stypendium, Maciej kupi drukarkę 3D, aby realizować swoje projekty i założyć działalność konstruktorską, Michał nagra płytę z muzyką terapeutyczną, natomiast Damian rozpocznie studia podyplomowe z zakresu bioinformatyki.

Jak podkreślają organizatorzy konkursu, Stypendium z Wyboru to jedyny program w Polsce, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi wkraczających dopiero na rynek pracy.

Nasz program, to zupełnie innowacyjny projekt. Młodzi ludzie chcą pracować. Mają świetne, odważne i często nowatorskie pomysły. Do ich realizacji potrzebują odrobiny wsparcia i funduszy na starcie, których po prostu brakuje. Stypendium z Wyboru stawia na kreatywność, ambicję i determinację. U nas, każdy ma szansę zdobyć do 5 tys. złotych na dowolny cel związany z rozwojem kariery zawodowej – wyjaśnia członek zarządu Fundacji Absolvent.pl Dominik Wiegand.

Tegoroczna walka o głosy w Stypendium z Wyboru była wyjątkowo zacięta. O fundusze na swoje cele zawodowe walczyło aż 412 osób. Na wszystkie aplikacje, podczas trwającego miesiąc głosowania, oddano ponad 150 tys. głosów. W programie wzięli udział zarówno studenci i absolwenci polskich uczelni, ale również nasi rodacy obecnie przebywający poza granicami kraju. Pomysły spłynęły z całego świata: Indii, Francji, Hiszpanii czy Węgier. Do tej pory Fundacja pomogła w realizacji marzeń o karierze zawodowej za łączną sumę ponad 300 tys. złotych.

Pełną listę tegorocznych laureatów można znaleźć na stronie.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt