MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Prof. Łukasz Albrecht, prorektor ds. nauki w PŁ, dyrektor Instytutu Chemii Organicznej, został powołany do Supervisory Board EIT Health InnoStars, gdzie reprezentuje polskich partnerów EIT Health.

- Powołanie do Rady Nadzorczej EIT Health InnoStars traktuję jako bardzo duże wyróżnienie, a jednocześnie docenienie aktywności Politechniki Łódzkiej w tej sieci. To bardzo ważne gremium, które wyznacza kierunki rozwoju EIT Health Innostars. Możliwość reprezentowania polskich partnerów to dla mnie ogromny zaszczyt i zobowiązanie. Jestem przekonany, że moje doświadczenia związane z realizacją interdyscyplinarnych projektów badawczych pozwolą mi skutecznie włączyć się w prace Rady - powiedział prof. Albrecht po nominacji.

Europejski Instytut Innowacji i Technologii to niezależny organ Komisji Europejskiej w strukturze programu Horyzont Europa stworzony został w celu wzmacniania innowacyjności w kluczowych obszarach rozwoju Unii Europejskiej.

Politechnika Łódzka dwa lata temu, w maju 2022 r., dołączyła do międzynarodowego grona partnerów społeczności Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii w filarze zdrowia (EIT Health) jako Associate Partner oraz w czerwcu zeszłego roku w filarze żywności (EIT Food) jako Delivery Partner.

Źródło: p.lodz.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!