MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

artykuł sponsorowany

Żyjemy w XXI wieku, proces globalizacji gospodarki stopniowo przyśpiesza, do Polski napływa obcy kapitał i coraz więcej firm działa w środowisku międzynarodowym. W takiej rzeczywistości największe zainteresowanie na rynku pracy wzbudzają osoby znające dobrze języki obce. Dlatego filologie wydają się być kierunkami przyszłości.

Rozwój rynku sprawił, że przyszłość absolwenta filologii to nie tylko zawód nauczyciela języków obcych. Dzisiaj osoba bardzo dobrze posługująca się językami obcymi, zawsze będzie miała większe szanse na zatrudnienie. Według badań* w 57,6% ogłoszeń o pracę jednym z najważniejszych wymagań jest dobra znajomość języka angielskiego. Ponieważ praca coraz częściej opiera się na konieczności komunikowania z zagranicznymi klientami, znajomość języków jest niezbędna.

Studia filologiczne

Studia na kierunku filologia to nie tylko nauka języka obcego. Duża część programu nauczania poświęcona jest takim zagadnieniom jak kultura, historia czy literaturoznawstwo. Dzięki temu absolwenci posiadają szeroką wiedzę na temat przedmiotu, którym się zajmują. Osoby takie poza bardzo dobrą znajomością języka stają się również ekspertami danego regionu językowego. Otwiera to kolejne możliwości rozwoju kariery zawodowej. Poza pracą w dużych korporacjach czy w charakterze tłumacza absolwenci filologii chętnie są zatrudniani w instytucjach unijnych, organizacjach międzynarodowych, placówkach oświatowych czy instytucjach zajmujących się propagowaniem kultury. Umiejętności językowe będą również niezwykle przydatne w branży turystycznej.

Anglistyka

Angielski jest oczywiście najbardziej pożądanym językiem przez pracodawców. Stał się oficjalnym językiem biznesu, dlatego jego znajomość jest już koniecznością. Bardzo cenna będzie więc umiejętność posługiwania się językiem biznesowym czy specjalistycznym. Studia na kierunku filologia angielska w AFiB Vistula dają możliwość opanowania języka angielskiego na najwyższym poziomie oraz zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności w wybranej specjalizacji.

Iberystyka

Warto również zwrócić uwagę na filologię iberyjską. Absolwenci tego kierunku mają możliwość rozwoju kariery zawodowej w przestrzeni międzynarodowej. Hiszpański jest bowiem jednym z języków dyplomacji. Z drugiej strony znajomość języka hiszpańskiego pozwoli na interesującą pracę w biurach podróży lub w charakterze przewodnika turystycznego. Obszar językowy obejmuje nie tylko Hiszpanię, lecz także 19 krajów Ameryki Łacińskiej, a mianowicie: Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Nikaraguę, Costa Ricę, Panamę, Kubę, Dominikanę, Puerto Rico, Ekwador, Kolumbię, Wenezuelę, Peru, Boliwię, Chile, Paragwaj, Argentynę i Urugwaj. Państwa tego kręgu językowego są jednocześnie bardzo popularnymi kierunkami wycieczek i podróży.

Niezwykle ciekawą propozycją jest studiowanie filologii angielskiej i iberyjskiej jednocześnie. Taki kierunek możemy znaleźć w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Dzięki rozszerzonemu programowi nauczania studenci zdobywają kompleksową wiedzę na temat dwóch najważniejszych regionów językowych.

Egzotycznie

W ostatnich latach coraz częściej poszukiwani są absolwenci najbardziej egotycznych filologii, takich jak sinologia czy turkologia. Bardzo dobra znajomość języków niszowych jest niewątpliwą inwestycją w przyszłość. Z jednej strony kontakty biznesowe przestały się ograniczać jedynie do krajów europejskich, aż drugiej absolwenci takich kierunków stanowią niewielką grupę dlatego nie muszą się martwić o dużą konkurencję na rynku pracy.

Decydując się na naukę sinologii czy turkologii bardzo ważne jest aby wybrać uczelnię na której studenci mają bezpośredni kontakt z osobami chińsko i turkojęzycznymi. Przykładem może być Akademia Finansów i Biznesu Vistula na której studiuje ponad 500 osób z ponad 30 krajów świata, w tym bardzo duża grupa z Turcji. Studenci mają więc niepowtarzalną okazję doskonalić znajomość języka oraz poznawać kulturę Turcji nie tylko na zajęciach, ale także w bezpośrednich kontaktach z kolegami i koleżankami z roku. Jeżeli chodzi o sinologię AFiB Vistula podpisała porozumienie o wymianie studenckiej z prestiżową uczelnią chińską, University of Technology w Tianjinie. Na podstawie tego porozumienia studenci, którzy wyróżniają się wynikami w trakcie dwóch lat studiów sinologicznych w AFiB Vistula, mogą ubiegać się o przyjęcie na studia w University of Technology w Tianjinie.

Znajomość języków stanowi często przepustkę do podjęcia ciekawej pracy i rozwoju kariery zawodowej. Rozwój biznesu sprawia, że osoby ze znajomością języków obcych będą zawsze poszukiwane przez pracodawców.

*Na podstawie badań przeprowadzonych przez portal pracuj.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt