REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu poszerza ofertę studiów podyplomowych. Nowy kierunek „Praktyczne aspekty zastosowania sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia” adresowany jest do osób, które chcą się dowiedzieć, jak w praktyce wykorzystać rozwiązania oparte o AI. Rekrutacja potrwa do 30 września lub wyczerpania limitu miejsc.

Zajęcia poprowadzą osoby doświadczone w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji (AI). W programie rocznych studiów znajdą się wykłady, ćwiczenia oraz praktyczne warsztaty, a ich uczestnicy zyskają wiedzę, jak i w jakich obszarach sektora ochrony zdrowia możliwe jest wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań. Należą do nich:

  • obszar kliniczny (AI jako wsparcie analizy danych, diagnostyki, planowania i realizacji leczenia, profilaktyki, promocji zdrowia),
  • obszar organizacyjny (zarządzanie w ochronie zdrowia, wsparcie finansów, organizacji pracy, zarządzania personelem, zasobami, materiałem biologicznym itd.),
  • obszar kształcenia (wsparcie dydaktyki klinicznej i szkoleń),
  • obszar B+R (wsparcie naukowców w badaniach, obliczeniach, przeszukiwaniu zasobów naukowych, odkrywanie nowych metod leczenia).

Jak podkreśla kierownik studiów dr Agnieszka Siennicka celem studiów nie jest nauka programowania. – Nie wychodzimy z założenia, że medyk czy pracownik administracji szpitala musi sam pisać kod i rozumieć wszystkie matematyczne elementy algorytmów, aby sprawnie poruszać się po świecie innowacji i sztucznej inteligencji – wyjaśnia. – Z doświadczenia wiemy jednak, że dialog medyczno-informatyczny jest trudny, dlatego chcemy m.in. nauczyć naszych słuchaczy, jak go prowadzić.

Absolwenci kierunku „Praktyczne aspekty zastosowania sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia” nauczą się więc m.in. wyszukiwać i definiować obszary, w których sztuczna inteligencje może okazać się pomocna, a następnie oceniać, czy jej wykorzystanie rzeczywiście przyniesie realne korzyści. W skrócie: staną się świadomi i merytorycznie gotowi do wdrażania rozwiązań opartych na AI w instytucjach systemu ochrony zdrowia.

Dowiedzą się również, jak działają najpopularniejsze algorytmy AI oraz modele językowe oraz czym jest uczenie maszynowe, a wykładowcy zapoznają ich z dobrymi praktykami i przykładami wykorzystania innowacyjnych rozwiązań w podmiotach leczniczych. Dodatkowo poznają zasady współpracy w interdyscyplinarnych zespołach, których zadaniem jest wdrażanie nowych technologii oraz komunikacji z twórcami, sprzedawcami i dostawcami oprogramowania oraz innych narzędzi informatycznych.

Wśród przedmiotów, które są w programie studiów, znajdują się m.in. AI w diagnostyce medycznej, AI w terapii i leczeniu, Cyberbezpieczeństwo, Regulacje i certyfikacje w innowacyjnej medycynie, Regulacje prawne i etyczne aspekty AI, Systemy informacyjne w ochronie zdrowia czy Zarządzanie i administracja wspierana AI.

Studia będą prowadzone przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu we współpracy z Medical Innovation Institute sp. z o.o. oraz TÜV NORD Polska sp. z o.o.

Więcej informacji znajduje się na stronie:
umw.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!